Büyük Müjde, Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Seviyesine Düştü!
  • Finans 365
  • Kredi
  • Büyük Müjde, Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Seviyesine Düştü!

Büyük Müjde, Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Seviyesine Düştü!

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişilerin merakla bekledikleri müjdeli haber geldi. Konut kredisi faiz oranı yüzde 1,23 oranından yüzde 0,98 seviyesine çekildi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:17
Büyük Müjde, Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,98 Seviyesine Düştü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ev Alacaklara Müjde!

Tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi ile başlatılan konutta bahar dönemi beklenen konut kredisi faiz oranı indirimi ile hızını arttırarak esmeye devam ediyor. Düşen konut kredisi faiz oranları ile beraber konut satışlarının katlanarak artması bekleniyor.

Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde Kaç Oldu?

Konut kredisi faiz oranları düştü müjdesi ile beklenen indirim yapıldı. Yapılan indirim ile beraber en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98 seviyesine geldi. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0,98 olarak güncellendi. 10 yıl vadeli konut kredisi paketlerinde 500 bin liraya kadar olan konut kredisi başvurusu için bu oran uygulanacak.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi Açıklaması

“Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında, 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık %50’si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.

Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir.”

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Yapılan indirim ile beraber konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98 seviyesine çekildi. İndirimli konut kredisi faiz oranları Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. Yani Pazartesi günü bankalara giden kişiler yüzde 1,23 yerine yüzde 0,98 faiz oranı ile kredi kullanacak. Bu da 200 bin lira konut kredisi paketini 120 ay vadeli olarak kullanan kişilerin toplamda 42 bin lira daha az para ödemesi anlamına geliyor. Kaynak: finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP