DOLAR

18,0715

-0.06%
EURO

18,2682

-0.13%
ALTIN(gr)

1.018,44

-0,29%
BİST 100

%
Dev Zincir Perakende Marketleri Konkordato İlan Etti

Dev Zincir Perakende Marketleri Konkordato İlan Etti

Dev perakende market zinciri konkordato ilan etti. Perakende sektöründe ekonomik anlamda çok sorun görünmemesine rağmen şirketin konkordato ilan etmiş olması piyasaları endişelendirdi. Yayınlanan konkordato ilanı ile ilgili tüm detaylar.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:19
Dev Zincir Perakende Marketleri Konkordato İlan Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce ayakkabı, elektrik, inşaat gibi bir çok sektörde konkordatolar yaşanmıştı. Şimdi de perakende market zinciri firması Asfora Marketler konkordato ilan etti.

Konkordato ilan eden şirketler kervanına bu sefer bir market zinciri eklendi. Konya’nın perakende devlerinden 21 şubeli Asfora Marketler Zinciri konkordato ilan etti.

Yerel bir haber sitesinde yayınlanan habere göre ilanda, “19/09/2019 tarihinden başlamak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı verilerek, geçici konkordato komiseri olarak serbest muhasebeci mali müşavir İbrahim Eke atanmıştır” ifadelerine yer verildi.Asfora yetkilileri, sektörde yaşanan ekonomik kriz ve yüzde 25 daralmadan dolayı borçların ödenemediğini, bu yüzden konkordatoya başvurmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

1984 yıllında perakende ve toptancı olarak ticari hayatına başlayan ve Habip Güngör’ün başkanlığında dört kardeşin bir araya gelerek kurdukları Asfora Marketleri, ilk mağazasını Konya’nın Karakayış Mahallesinde açmıştı.

2019 yılı itibari ile 21 mağazası bulunan Asfora’nın 2023 deki hedefi 42 mağazaya ulaşmaktı. Yönetim Kurulu Başkanı Habip Güngör, aynı zamanda Konya Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanlığı’nı da yürütüyordu.

Sektörel bir sıkıntı olmamasına rağmen bu firmanın konkordato ilan etmiş olması yönetimsel yanlışlardan kaynaklandığı iddialarını beraberinde getirdi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP