DOLAR

17,1969

-0.12%
EURO

17,6608

0.4%
ALTIN(gr)

965,46

0,30%
BİST 100

%
Halk Bank Faizi İndirdi İnternet Başvuruları Rekora Koştu

Halk Bank Faizi İndirdi İnternet Başvuruları Rekora Koştu

İhtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar düşük faiz oranları ve esnek ödeme koşuları olan bankaları araştırıyor. Halk Bank vatandaşın beklentisini karşılamayı başardı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:24
Halk Bank Faizi İndirdi İnternet Başvuruları Rekora Koştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar kredi verecek olan Halk Bank vatandaşın nakit ihtiyacına cevap vermiş olacak. Pandemiyle birlikte binlerce vatandaş kredi almak için araştırma yaparken en çok faiz oranları ve vade seçeneklerine dikkat ediyor. Halk Bank Merkez Bankası kararıyla faizleri indirdikten sonra hemen kredi kampanyası duyurdu. Duyurulan kampanyaya aşırı yoğun bir talep var. 36 aya kadar vade imkanı sunan banka dileyen vatandaşlarla ödeme planı oluşturabilecek. Genellikle 10 bin TL tutarı daha çok tercih edilirken 30 bin TL kredi alan vatandaşların da sayısı hayli fazla. Faiz oranları ise %1’in altına düşürüldü.

Elektronik Eşyaları Kapsayan Kredi İmkanı

Tüm kredi kampanyalarında uygulanacak faiz oranı %0.99 olarak belirlendi. Her kampanyaya ve her limite uygulanacak olan bu oran sayesinde aylık ödemeler daha da hafiflemiş olacak. Başvurular ise online olarak alınacak. Dileyen vatandaşlar şubelerden de başvuru yapabilecek. Ödeme planı alınan kredi tutarına göre oluşturulacak. Buna göre vatandaşlar 10 bin TL krediyi seçtilerse ve 36 ay vade imkanından yararlanmak istiyorlarsa %1.29 oranında faiz uygulanacak. Ancak 10 bin ila 30 bin arası için yine 36 ay vade imkanıyla beraber %0.99 oranında faiz uygulanacak. İlk ödeme planında aylık 365 TL ödeme alınacakken ikinci ödeme planında 343 TL ödeme alınacak. Ayrıca verilecek olan kredi sadece elektronik eşyalar için kullanılacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP