DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Kamu Hizmetlerinin e-Devlet’ten Sunulması Hakkında Bakan Turan’dan Açıklama
  • Finans 365
  • Finans
  • Kamu Hizmetlerinin e-Devlet’ten Sunulması Hakkında Bakan Turan’dan Açıklama

Kamu Hizmetlerinin e-Devlet’ten Sunulması Hakkında Bakan Turan’dan Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, kamu hizmetlerinin e-Devlet'ten sunulması hakkında açıklamalar yaptı. Konu ile ilgili detaylar haberimizde...

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:24
Kamu Hizmetlerinin e-Devlet’ten Sunulması Hakkında Bakan Turan’dan Açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “E-devlette kullanıcı sayımız 40 milyon, kurum sayımız 473, hizmet sayımız 3 bin 864’e ulaşmış durumdadır. Tüm kamu hizmetlerinin, 2018 yılı sonuna kadar e-devlet üzerinden sunulması yönünde yoğun bir çalışma yürütmekteyiz.” ifadelerini vurguladı.

Bakan Turhan, “Hedef 2023 Büyük Türkiye Zirvesi”nin açılışındaki konuşmasında, milletlerin hedefleri oranında büyüyeceğine işaret ederek, bu nedenle milletlere tarih yolculuklarında hedef tayin etmenin önemli olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra her milletin hedef tayin edemediğine dikkati çeken Bakan Turhan, iddiası olan, dünyaya karşı söyleyecek sözü olan, sorumlulukları olan milletlerin hedefsiz yapamayacağını ifade etti.

ULUAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI MEHMET CAHİT TURHAN’IN AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Son 16 yılda yaptıklarımızla Türkiye, bilişim çağında küresel oyuncu olmuş durumda. Yakında 5G geliyor. Alt yapı çalışmalarına hız verdik. Şu anda genişbant abone sayımız 71 milyon 800 bine ulaşmış durumda. E-devlette kullanıcı sayımız 40 milyon, kurum sayımız 473, hizmet sayımız 3 bin 864’e ulaşmış durumdadır. Tüm kamu hizmetlerinin, 2018 yılı sonuna kadar e-devlet üzerinden sunulması yönünde yoğun bir çalışma yürütmekteyiz. 2023 yılına kadar, sabit genişbant abone yoğunluğunu, yüzde 14’ten, yüzde 30’a çıkarmayı planlıyoruz. Mobil genişbant abone yoğunluğunu ise yüzde 71’den, yüzde yüze ulaştıracağız.” ifadelelerini vurgulardı.

Önemli gelişmelerden ve son dakika haberlerinden anlık bildirim almak için uygulmamızı indirin:

Android Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

İOS Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP