DOLAR

16,1030

0.14%
EURO

17,3438

-0.12%
ALTIN(gr)

962,88

-0,33%
BİST 100

%
İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Günlük 80 TL Harçlık Müjdesi!
  • Finans 365
  • Finans
  • İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Günlük 80 TL Harçlık Müjdesi!

İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Günlük 80 TL Harçlık Müjdesi!

Pandemi süreçleri mart ayından bu yana ülkemizde baş gösterdi. Bu zamanlardan beri devlet ve İŞKUR farklı yollar ile vatandaşlara yardım ediyor. Bu yardımlardan bir tanesi de İŞKUR bünyesinde kadınlara verilen 80 TL değerindeki yardım oluyor. Peki, bundan kimler ve hangi koşullar ile yararlanma olanağına sahip? Konu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar...

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:26
İŞKUR’dan Ev Hanımlarına Günlük 80 TL Harçlık Müjdesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR geçmişten bu güne kadar birçok anne için fırsatlar sunmaya devam ediyor. Son uygulamasıyla çalışmayan anneler için günlük 80 TL maaş imkânı oluyor. Anneleri sevindiren yardımlardan faydalanabilmek için belirli koşulları sağlamak gerekiyor.

İşsiz olan ev kadınlarının daha önceden İŞKUR üzerinden kayıtları bulunmalıdır. Emeklilik primi ödememiş ya da son üç ay içerisinde sigortalı işte yer almamış olacaktır. Her ne kadar vatandaşlar bu koşullara uymadıkları takdirde başvuru yapsalar dahi geçersiz sayılacak.

Gerekli koşulları tam anlamı ile bulunduran anneler için günlük 80 TL harçlık ödemesi yapılacaktır. Yani ay içerisinde toplam 2400 TL yardım verilecek. Toplam üç ay boyunca annelere verilecek bu yardımdansa yardım bitiminde 7200 TL almış olacaklar. İŞKUR anneler için böyle imkânlar sunmaya devam ediyor. Bu anlarda annelerin işsiz ya da çalışmıyor olması ilk şarttır. Program şu an tüm ülkede 81 ilde uygulanıyor. Anne birim aracılığıyla beraber hizmetlere devam etmiş olma şartı bulunur.

Annelere verilen harçlık projesi son hızıyla devam ediyor…

İŞKUR birçok vatandaşla özellikle yaşanan pandemi süreçlerinde yardım etmek adına yoğunlaşıyor. Bu anlarda farklı projelerde yer alması vatandaşların bir nebze de olsa yüzlerinin gülmesine yardım ediyor. Son zamanlarda annelere yönelik yapılan projeyle günlük 80 TL fırsatlarının sunuluyor olması kadınların bir gelir kapısı olmasına olanak sağladı. Tabi ki kadınların son üç ay içerisinde sigortalı bir işte bulunmaması ve bu anlarda sigorta primlerinin yatırılmamış olması koşulunu göz önüne alması gerekir. İşsiz ya da çalışmayan annelere verilecek yardımdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP