DOLAR

17,9290

-0.04%
EURO

18,4110

0.77%
ALTIN(gr)

1.032,77

1,51%
BİST 100

%
Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıkıyor Artık Kredi Alınabilecek
  • Finans 365
  • Finans
  • Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıkıyor Artık Kredi Alınabilecek

Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıkıyor Artık Kredi Alınabilecek

Pandemi dolayısıyla nakit ihtiyacı olan vatandaşın sayısı bir hayli arttı. Bu dönemde kredi çekmeyen vatandaşın sayısı ise oldukça az. İşte detaylar

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:28
Kredi Sicil Notu Korkulu Rüya Olmaktan Çıkıyor Artık Kredi Alınabilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kredi almak isteyen vatandaşların karşılarına iki önemli sorun çıkıyor. Bunlardan ilki kefil-teminat dayatması diğeri ise kredi sicil notu. Bazı bankalar bu ikisi olmadığı müddetçe kişilere kredi vermiyor. Bazı bankalar ise gelir belgesi ile kefil ve teminat olayını ortadan kaldırıyor. Pandemi ortamında herkesin paraya ihtiyacı varken kimse kimseye haklı olarak kefil olmak istemiyor. Ancak kredi sicil notu uzun zamandır vatandaşın kâbusu olmaya devam ediyordu. Binlerce vatandaş sırf kredi notu düşük diye bankaların kapısından eli boş ayrılıyordu. Ancak son yapılan çalışma ile ezberler bozuldu. Kredi sicil notuna bakılmayacağını açıklayan Halk Bankası ve Vakıf Bank vatandaşa kolaylıkla kredi vereceklerini de ekledi.

Sicil Notunun Önemi Kalmadı

40 bin TL’ye kadar kredi verecek olan bu bankalar vatandaştan sadece istenilen evrakların tam şekilde getirilmesini istiyor. Evrakları tam ve doğru şekilde getiren vatandaşlara anında kredi verilmesi için çalışmalar başlatıldı. En kısa zamanda başvuruyu başlatacak olan bankalar 40 bin TL’ye varan kredi imkanlarıyla vatandaşın üzerindeki maddi yükü az da olsa almış olacak. 36 aya varan taksitlendirme seçeneği ve vatandaşın isteğine göre ödem planı oluşturma derdi olan bankalar vatandaşa en güzel hizmeti vermek için kolları sıvamış durumdalar. Sicili bozuk olan vatandaşların rahatlıkla kredi alabileceklerini ve %1.41 oranında faiz ile işlem yapacaklarını belirten banklar başvuru açıklandığı zaman vatandaşın olabildiğince hızlı davranasını da ,istedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP