DOLAR

16,3678

0.06%
EURO

17,5720

0.01%
ALTIN(gr)

973,54

0,12%
BİST 100

%
Sicili Bozuk Vatandaşa Bir Yenilik Daha Kredi Çekebilecek

Sicili Bozuk Vatandaşa Bir Yenilik Daha Kredi Çekebilecek

Pandemiden dolayı birçok banka kredi destek paketleri oluştururken çeşitli şartlar dahilinde bu destekleri vatandaşlarasunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de sicil konusudur. Bankaların daha önce kara listesine giren vatandaşlara kredi verme konusunda sıkıntı çıkaran bankalardan yeni bir karar geldi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:29
Sicili Bozuk Vatandaşa Bir Yenilik Daha Kredi Çekebilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buna göre kamu bankalarından yapılacak başvurular neticesinde 40 bin TL’ye kadar kredi alabilecekler.

Maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlar bankaların paylaştığı kredi paketlerini dikkatle takip ediyor. Ancak kredi sicili bankaların istediği gibi olumlu olmayan vatandaşlar bu desteklerden yararlanamıyor. Bunun önüne geçmek isteyen devlet yeni bir çalışma ile sicil engelini ortadan kaldırdı. Özellikle bu dönemde hiçbir vatandaşın zorluk yaşamamasını isteyen devlet ve bankalar bu girişimden sonra birçok başvuru talebi geleceğini belirtti. Halk Bank ve Vakıfbank ile anlaşmaya varılırken bu iki kamu bankası yeni kredi kampanyalarını buna göre güncelledi.

Maaşların Bankalara Taşınması Şart

Düşük faiz oranlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar tekrardan kredi kampanyalarını araştırmaya başladı. Bu sayede kredi sicili bozuk olan vatandaşlar hem kredi hem de kredi kartı alabilecek. Vakıfbank ve Halk Bank başvuruları bu vatandaşlara yönelik yeniden oluşturmayı planlıyor. 36 aya kadar vade seçeneği sunan iki banka vatandaşlara düşük faizli ve esnek ödemeli seçenekler oluşturuyor. Halk Bank faiz oranını %1.41 olarak belirlerken Vakıf Bank ise %1.44 olacak şekilde bir oran uygulayacak. Kredi başvuruları ise online olarak gerçekleştirilebilirken şubelerden de başvurular alınacak. Kredi kartı talepleri ise maaşların bankalara taşınmasının ardından sağlanabilecek. Emekli olmak ya da halihazırda çalışıyor olmak fark etmeyecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP