DOLAR

16,3208

1.51%
EURO

17,4470

0.77%
ALTIN(gr)

971,69

0,58%
BİST 100

%
Başkan Açıkladı! Dolar 2 TL Birden Düşüş Yaşayacak!

Başkan Açıkladı! Dolar 2 TL Birden Düşüş Yaşayacak!

Başkan kameralar önünde açıkladı. Dolar 2 TL Birden Düşecek! Dolar bu seviyelerden aşağı düşecek mi? Dolar fiyatları için çok kritik açıklama geldi. Dolar fiyatlarında çok büyük düşüşün nasıl olacağını tek tek anlattı. Sistemin değişikliğinin ardından etkisini göstereceğini belirtildi. Peki dolar ne kadar düşecek? İşte doların yeni hedefi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:30
Başkan Açıkladı! Dolar 2 TL Birden Düşüş Yaşayacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkanın “dolar 2 TL birden düşecek” açıklaması sonrası sosyal medya adeta sallandı.

Sosyal medyada gündem olan dolar yorumu. Dolar fiyatları üzerinden bir çok senaryo açıklanırken, kimsenin beklemediği kurumdan dolar fiyatları ile ilgili şok açıklama geldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, doların 2 lira düşeceğini ileri sürdü ve bunun nasıl gerçekleşeceğini anlattı.

Feyzioğlu’na göre yapılacak bir kaç düzenlemenin ardından dolar fiyatları 2 TL düşecek ve 5 tl seviyelerinde dengelenecek.

“Dolar fiyatları 2 lira düşer demişti”

TBB Başkanı Feyzioğlu, HSK yapısında yapılan değişiklikler ve peşinde Anayasa destekli değişim dolar fiyatlarında 2 lira gerileme meydana getireceğini belirtti. Yabancı yatırımcının hukukun üstünlğü kavramına inanması yeterli bir mesajdır dedi.

Başkanın Dolar 2 TL Birden Düşecek Açıklamasına Bugün Destek Geldi

Geçtiğimiz ay TBB Başkanı Feyzioğlu’nun bu açıklaması çok ses getirmişti. Dünyaca ünlü yatırım şirketi yöneticisi David M. Solomon, Türkiye bu süreci iyi yönetir ve gerekli reformları yaparsa dolar 5 TL seviyesine düşebilir açıklaması yaptı.

Dolar Düşmeye Devam edecek mi?

Merkez Bankası’nın bu ay vereceği faiz kararı sonrası dolar fiyatlarında düşmenin devam etmesi bekleniyor. Özellikle Türkiye’deki özel bankaların tl varlıklara getirilen vergi sebebiyle, mevcut varlıklarını dövize çevirmesinin ardından dolar yükselişe geçmişti. Doların ocak ayında düşmesini ve 6,50 seviyelerinde dengelenmesi bekleniyor.

Yabancıların döviz yorumları

Küresel piyasaları etkisi altına alan Arjantin krizi ve İtalya’da ki siyasi belirsizlikler ve ABD Çin arasındaki olumsuz ticari hava dola kuru üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Yabnacı yatırım kuruluşları dolar fiyatlarında dalgalanmanın düşeceğini ve yerini dengeli bir görüntüye bırakacağını belirtiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP