82 Bin TL Nakit Ödemeli Kredi İmkanı Ev Alacak Vatandaşları Heyecanlandırıyor
  • Finans 365
  • Kredi
  • 82 Bin TL Nakit Ödemeli Kredi İmkanı Ev Alacak Vatandaşları Heyecanlandırıyor

82 Bin TL Nakit Ödemeli Kredi İmkanı Ev Alacak Vatandaşları Heyecanlandırıyor

Konut stoklarının artmasıyla beraber vatandaş ev almak için yarışmaya başladı. Faiz oranlarının indirilmesinin hemen ardından yeni kararlar ile faiz oranları tekrardan yükselmeye başladı. Elbette bu durum vatandaşın canını bir hayli sıkıyor. Ancak yapılan bir çalışmanın ardından vatandaşa 82 bin TL kredi desteği sunulacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:34
82 Bin TL Nakit Ödemeli Kredi İmkanı Ev Alacak Vatandaşları Heyecanlandırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan Birikime Göre Ödeme Desteği

Yüksek faizler vatandaşı zor durumda bırakırken yeni kredi paketi ile ev almak kolay hale getirilecek. 24 bin TL alt limit olmak üzere 57 bin TL’ye kadar kredi ödemesi gerçekleştirilecek. İlk kez ev sahibi olacak olan vatandaşlar için getirilecek bu düzenleme ile binlerce kişi ev sahibi olacak. 82 Bin TL hibe desteği verecek bankalar ise duyuruldu. Halk Bank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Garanti bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank tarafından hibe desteği sağlanacak.

Evli olan vatandaşlar içi n farklı uygulamalar da söz konusu olacak. Buna göre evli çiftler farklı farklı hesaplar açarak birikim yaptıkları taktirde toplamda 57 bin TL hibe desteğinden yararlanabilecekler. Açılan hesapların kullanılan sürelerine göre teşvik ödemeleri yapılması planlıyor. Hesaplamalara göre, 60 ay ve üzeri sürede hesaplarında konut için birikim yapan vatandaşlara teşvik ödemesiyle beraber 28 bin 548 TL ödeme yapılacak. 48 ila 59 ay arası aynı hesapta birikim yapan vatandaşlara teşvik ödemesiyle beraber 26 bin 645 Türk Lirası 36 ay ila 47 ay arası aynı hesapta birikim yapan vatandaşların 24 bin 742 TL ödeme alması planlanıyor. Verilen hibe desteklerinin geri ödemesiz olduğu da vurgulandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP