Pandemiden Etkilenen Esnafa Tam 1500 TL Destek Geliyor

Pandemiden Etkilenen Esnafa Tam 1500 TL Destek Geliyor

Pandemiden en çok etkilenen kişiler hiç şüphesiz esnaf kesimi oldu, devlet esnafı unutmadı ve yardımlarına onları da dahil etti. İstişare toplantısı düzenleyen Sivas Belediyesi sektörün temsilcilerini bir araya getirdi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:35
Pandemiden Etkilenen Esnafa Tam 1500 TL Destek Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toplantıda esnafa yapılacak olan yardımlar hakkında bilgi verildi, toplantıya Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve esnaf sektörünün temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesinde konuşma yapan Hilmi Bilgin” Pandemi sürecinden etkilenen sektör temsilcileri ile sektörün sorunlarını konuşmak, istişare etmek için bir araya geldik.Sivas Belediyesi olarak bu zorlu süreçte hemşerilerimize ‘neler yapabiliriz, yükü nasıl omuzlayabiliriz’ onun çalışmalarını yapıyoruz. Dertleri paylaşarak, bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar ile atlatacağız.” Şeklinde açıklamada bulundu.

1540 Esnafa Feri Ödemesiz Destek Sağlandı

Pandemi sürecinden etkilenen sektörün temsilcileri istişare toplantısında toplantı, bu kapsamda tam 1540 esnafa geri ödemesiz olarak 1 milyon 518 bin 500 Tl nakit desteği sağlandı. Başkan Bilgin” Merkezi hükümet tarafından alınan tedbirler kapsamında iş yerleri kapanan belediye kiracısı esnaflarımızın kapalı kaldıkları dönemde kiralarını almadık.Yine açık olmalarına rağmen genelge kapsamına girmemiş olanların da kira borçlarını 6 ay boyunca gecikme zammı olmaksızın erteledik. Bu kapsamda 1540 esnafımıza geri ödemesiz 1000 TL nakit desteği sağladık.

Berber, kuaför, güzellik salonu, servis tur ve taşımacılık, pastane, kafe, restoran, lokanta, kantin, internet kafe, kahvehane, oyun salonu, pazarcı, spor salonları, düğün salonları gelinlikçiler, çeyiz, düğün organizasyoncuları, eğitim, danışmalık, özel eğitim, kreş, bakım evi ve ramazan davulcuları olmak üzere toplam 1540 vatandaşımıza destek sağladık.Belediye olarak 249 Özel Halk Otobüslerimize 258 bin 960 LT yakıt desteği sağladık. Bu da 1 Milyon 722 Bin TL’ye tekabül ediyor. Buna ek olarak Halk otobüsü esnaflarımızdan işgaliye bedelinde yüzde 50 indirim yaparak 420 biletten 210 bilete düşürdük.” Açıklamasında bulundu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP