DOLAR

17,8969

-0.33%
EURO

18,2948

-0.07%
ALTIN(gr)

1.033,27

0,21%
BİST 100

%
ABD Başkanı Donald Trump: Sizi korumak için 4.5 milyar dolar para harcıyoruz!
  • Finans 365
  • Finans
  • ABD Başkanı Donald Trump: Sizi korumak için 4.5 milyar dolar para harcıyoruz!

ABD Başkanı Donald Trump: Sizi korumak için 4.5 milyar dolar para harcıyoruz!

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman'a telefon açarak 500 milyon dolar para aldığını açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:36
ABD Başkanı Donald Trump: Sizi korumak için 4.5 milyar dolar para harcıyoruz!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

450 milyar dolarlık silah satışı yaptıkları Suudi Arabistan Kralı Selman’ı arayarak kendilerini korudukları için para vermesi gerektiğini söyleyen Trump, bunun karşılığında Kral Selman’ın ABD’ye 500 milyon dolar verecek olduğunu açıkladı.

ABD’nin her yıl Suudi Arabistan’ı korumak için 4.5 milyar dolardan daha fazla para harcadığını açıklayan Trump, harcanan paranın geri dönüşünün olması gerektiğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, “Nakitten başka bir şeyleri yok değil mi? Bizden çok fazla şey satın aldılar, 450 milyar dolarlık satın alma yaptılar. Suudi Arabistan’la bağları kesmek isteyen insanlar vardı. Ancak, onları kaybetmek istemiyorum. Bir ülkeyi savunmak için biz her yıl 4.5 milyar dolar kaybediyoruz ve onlar zenginler. Onları aradım ve dinleyin bu iyi değil dedim. Şoka girdiler, çünkü 25 sene boyunca böyle bir telefon almamışlardı. Dedim ki biz her yıl 4.5 milyar dolar para kaybediyoruz, buna daha fazla devam edemeyiz. Bu çılgınca. Kral Selman çok üzüldü ve sinirlenerek, ‘Bu haksızlık’ dedi. Ben de bunun haksızlık olmadığını söyleyince 500 milyon dolar daha fazla para ödeyeceklerini söyledi. Ben daha fazla istediğimizi söyleyince tartıştık. Ancak bize bir telefonla 500 milyon dolar fazla para ödediler, sadece bir telefonla bunu sağladık” dedi.

Suudi Arabistan’da ABD ordusu bölgede olmasa Kral Selman’ın ve Suudi Arabistan üst düzey bürokratlarının oturamayacak olduğunu açıklayan Trump’ın bu ifadelerine Suudi Arabistan yanıt vermemişti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP