Herkes Hem Devlet Desteği Alacak Hem İş Sahibi Olacak O Detaylar Konuşuldu

Herkes Hem Devlet Desteği Alacak Hem İş Sahibi Olacak O Detaylar Konuşuldu

İŞKUR ile ortak çalışma yürüten devlet yeniden devlet destekleri vermeye başlayacak Daha önceden meslek edindirme kurslarına olan yoğun ilgi devleti bir daha harekete geçirdi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:38
Herkes Hem Devlet Desteği Alacak Hem İş Sahibi Olacak O Detaylar Konuşuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hem devlet desteği alıp hem meslek öğrenen vatandaşın sayısında artış olunca devlet bu seçeneği tekrardan hayata geçirmeye karar verdi. Verirken arar göre birtakım meslekler için tekrar kurs açılacak ve meslek bilenler vatandaş için staj programı uygulanacak. Staj programıyla meslek edindirme kurslarını süresi aynı olacak. Bundan dolayı bir grubun daha fazla devletten destek alması engellenmiş olacak. Kademeli olarak hayata geçirilecek olan eğitimde vatandaşlar iş sahibi olmuş olacak. Yapılacak başvurularda talebin yoğun olacağı düşünülüyor bundan dolayı vatandaşların başvuru seçeneklerinin çoğaltılması söz konusu. Eğitimlere ve dolayısıyla devlet desteklerine başvuru yapmak için İŞKUR’a üye olunması gerekecek.

Üyeliğinizi Kontrol Edin

Daha önceden 18 yaş sınırı koya devlet yeni dönemde bu yaş sınırını alta çekerek 15 yaşa olarak belirleme yaptı. Üst sınırında ise oynama yapılmadı. Buna göre hala 55 yaşından büyük olan vatandaşların eğitimlerle başvuru yapması istenmiyor. İŞKUR’a üyelik kurlarda yüz yüze olacağı gibi online şekilde de olabilecek. Kurumun sitesinde girilmesiyle site sisiz yönlendirecek ve kayıt oluşturabileceksiniz Daha önceden başvuru yapmanıza rağmen sitede bir işlem yapmamanız üyeliğiniz askıya alınmasına sebep olmuş olabilir. Yetkililere göre üyeliğinizi askıya alma seçeneğinden çıkarmadığınız taktirde yine kayıtlı sayılmıyordunuz. Günde 100 TL verecek olan devlet yoğun iş gücü gerektiren mesleklerin seçilmesi halinde bu tutarı 120 TL’ye kadar çıkaracak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP