Altın Fiyatları Düşecek Gibi Olsa da Telaş Yapmayın! Hedef 3 Bin Dolar!
  • Finans 365
  • Altın
  • Altın Fiyatları Düşecek Gibi Olsa da Telaş Yapmayın! Hedef 3 Bin Dolar!

Altın Fiyatları Düşecek Gibi Olsa da Telaş Yapmayın! Hedef 3 Bin Dolar!

İran ve ABD arasındaki gerginlik ve korona virüsü tehdidi sonrası bu yılın en yüksek seviyesini gören altın fiyatları ABD tarafından gelen ılımlı açıklamalar ve korona virüsü tehdidinin satın alınmış olmasının ardından hızlıca geri çekildi ama uzman analist uyardı altının onsu 3000 dolar olacak. İşte detaylar...

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:39
Altın Fiyatları Düşecek Gibi Olsa da Telaş Yapmayın! Hedef 3 Bin Dolar!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Orta vadeli yükseliş trendinde olan altın güçlü yükselişi sonrası gerilen küresel ortamında bir nebze yatışması ile kar satışlarıyla karşılaştı. Altın yatırımcısı sert geri çekilme sonrası endişeye kapıldı. Şimdilerde bu düşüş sürecek mi yoksa geçici bir düşüş mü sorusu en çok sorulan sorular arasında. Uzman analist doların onsu 3000 usd olacak dedi ve şu açıklamaları ekledi.

Korona virüsünün yayılmaya devam etmesi ile birlikte altına olan talep zirve yapmıştı. Ama şu günlerde kar satışları geliyor.

İran ve ABD arasındaki gerginlik azaldıkça altın fiyatları yedi yılda ilk kez 1.676 doların üzerine çıktıktan sonra düşmeye devam ediyor. Yine de, emtia dünyanın en iyi performans gösteren varlıklarından biri oldu. Yahoo Finance’ın haberine göre altının yükselişi yeni başladı.

Paul Schatz’in Yahoo Finance’e yaptığı açıklamada, 2025 yılına kadar altın en az 2.500 ila 3.000 dolar olacak dedi. Altının rallisinin hiçbir şekilde biteceğini düşünmüyor.

2020’nin sadece ilk birkaç haftasında altın fiyatları yaklaşık % 4 arttı. Bu haftanın başlarında Kasım Sülaymani’yi öldürdükten sonra emtia % 2,4 arttı.

Haberde altın için ‘sanayinin dedesi’ yorumu yapılarak ticaretteki önemine vurgu yapıldı. Borsanın kaldıraç etkisine vurgu yaparak altın 2 dolar artarsa hisse % 2 – 3 artabilir. Altın madenciliği şirketi Newmont hisseleri sadece geçen yıl % 24’ün üzerinde kazanç elde etti.

Altın genellikle güvenli bir yatırım olarak görüldüğünden yatırımcılar borsadaki kazançlara rağmen emtialara yöneliyor.

ALTIN

XAUUSD – Üçgen Yukarı Yönde Kırıldı, 1738’e Yaklaştı…Bir süredir daralan üçgen yapısı içerisinde takip ettiğimiz sarı meta, hafta içerisinde 1696 seviyesinden destek almış ve kademeli olarak yükselmişti. Bugün itibariyle üçgenin üst bandı aşıldı ve kuvvetli bir şekilde fiyat yükselişi gerçekleşerek 1738 direncine yaklaştı.

Bundan sonraki süreçte eğer yükseliş devam ederse, 1738’in üzerinde dört saatlik mum kapanışının olup olmamasına dikkat edilebilir. Bu olursa sarı metalde yeni tepeler görülebilir.

Olası kar satışlarında artık 1720 seviyesi günlük ana destek olarak izlenebilir.

Destekler: 1727 – 1720 – 1712

Dirençler: 1738 – 1747 – 1760

Yatırım uzmanları panik halinde aceleci işlemlerden yatırımcıların uzak durması gerektiği konusunda uyarılarını düzenli olarak sürdürüyorlar.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP