DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Emeklilere Gün Doğdu Hepsi O Bankadan Ödeme Alacak

Emeklilere Gün Doğdu Hepsi O Bankadan Ödeme Alacak

Emekliler için yapılan ödemelerin azlığı herkesin malumuydu. O düzenleme ile her şey sil baştan düzenlendi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:40
Emeklilere Gün Doğdu Hepsi O Bankadan Ödeme Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başta Yapı Kredi Banaksı olmak üzere kamu bankaları ve özel bankalar ellerini taşın altına koydu. Zar zor kredi veren bankalar emekliler için oldukça korkunçtu. Emekli oldukları için vatandaşlar her destekten ödemesinden yararlanamıyordu. Bazı haklardan yararlanan vatandaşlar hiç hakları olmayan vatandaşların önünde durmasın diye devlet onları görmezden gelebiliyordu. Bu durum emeklilerin hoşuna gitmese de pandemiden bu yana sesleri de fazla çıkmıyordu. Son dönemlerde şikâyetlerin sayısı arttıkça devlet bu duruma bir çözüm getirmeye karar verdi. Onlarca banak ile masaya oturan devlet emekliler için ödeme yapılmasına karar verdi. Maaşlarına göre bankalardan promosyon alacak olan emekliler gün geçtikçe daha da heyecanlanıyor. Çünkü ödemesi planlanan ödenekler 1000 TL’den başlıyor ve belli periyotlarla ödenecek.

1000 TL’den Başlıyor

Yapı Kredi maaşı 1500 TL’den başlayan emekliler için 1000 TL ödeyecek. Artan maaş için 250 TL artırmayı planlayan banka en son 1700 TL’de duracak. Aynı şekilde Ziraat Bankası, İş Bankası, TEB ve Vakıf Bank’ta promosyon verecek bankalardan. Aralarında maddi olarak çok fark olmayacak promosyon ödemleri için şimdiden başvurular başladı. En önce ödeme almak için yarışacak olan emekliler bankaların önünde kuyruk oluşacak gibi. Bankalardan promosyon almak için belli şartların da gözetilmesi gerekiyor. Bu şartlardan bir tanesi bankanın müşterisi olmak. Maaşını bankaya taşıyan müşterilere bu ödenekten yararlanacak. Bir diğer şart ise taahhütnameyi imzalamak. Taahhütname bittikten sonra tekrar yenileme yapan emeklilere tekrar dem yapılması da planlanıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP