SGK Başvuru Yapan Herkese 711 TL Nakdi Destek Veriyor

SGK Başvuru Yapan Herkese 711 TL Nakdi Destek Veriyor

SGK vatandaşlara müjdeli haberi verdi, bu habere göre tam 711 Tl nakdi destek yapılacak. Mart ayından bu yana etkisini gösteren koronavirüs ile mücadeleye destek olması amaçlanan yardım valilikten geliyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:42
SGK Başvuru Yapan Herkese 711 TL Nakdi Destek Veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2020 mart ayından beri devam eden pandemi sürecinde vatandaşlar en çok ekonomik anlamda sıkıntı çekiyor, hal böyle olunca devlet desteklerini arttırmaya devam ediyor. Bu kapsamda şartlara uyan vatandaşlar eğer zor durumdaysa farklı nakdi ödemeler yapılıyor. Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar eğer bir gelirleri yoksa yaşlılık aylığından yararlanabilir.

Diğer Yardımlar Neler?

Bu kapsamda yapılan diğer yardımlardan biri geliri olmayan ailelere geliyor. Okul ya da mevcut şehirleri nerede olursa olsun herkes yardımlardan yararlanabilecek. Gerekli koşulları sağlıyorsa başvuruları incelenecek ve kira ücretleri ödenecek. Geliri olmayan ailelere ise çocukları anaokulundan liseye varana kadar eğitim desteği veriliyor.

Devlet kapsamında 500-800 Tl arasında eğitim ödemeleri yapılıyor. Bu ödemeler;

  • Ana okulunda olan çocuklar için 500 TL
  • İlkokulda olan çocuklar için 750 TL
  • Lisede olan çocuklar için 800 TL
  • Üniversiteye devam eden öğrenciler için 900 TL ödeme yapılıyor.

Finansal anlamda güvencesi olmayan ailelere çocukları okuyabilsin diye yardımlar yapılıyor. Bir diğer yardım ise ev onarım desteği olarak karşımıza çıkıyor. Bu yardım kapsamında eğer oturulan evde hasar varsa tadilat için ailelere 25 bin Tl’lik destekler sunulacak. TC kimlik no ve dilekçe ile valilik ve ilçe ofislerine başvurulabilir.

Bunun dışında pandemide işsizlik oranı arttı, haliyle işsizler için yardımlar da hız kesmeden devam ediyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP