DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Öğrencilere Şahane Fırsat Yine Devletten Geliyor 821 TL Ödeme Yapılacak
  • Finans 365
  • Finans
  • Öğrencilere Şahane Fırsat Yine Devletten Geliyor 821 TL Ödeme Yapılacak

Öğrencilere Şahane Fırsat Yine Devletten Geliyor 821 TL Ödeme Yapılacak

Maddi durumu yerinde olmayan ailelerin okuyan çocukları bu sırlara oldukça sıkıntı yaşıyor. Yaşlanan sıkıntılara devlet çözüm buldu. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:42
Öğrencilere Şahane Fırsat Yine Devletten Geliyor 821 TL Ödeme Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edinilen bilgiye göre vatandaşlar kendi ihtiyaçlarını zor karşılarken eğitim alan çocukların varlığı ayrı bir yük oluyor. Ebette hiçbir anne baba için çocukları yük olmuyor ancak maddi olarak da çıkmazda olunduğu bir gerçek. Yaşanılan bu durumun yakın takipçisi olan devlet yeni bir destek ödemesi için kolları sıvadı. Ana okulundan lisans eğitimine kadar birçok kademden öğrenciye devlet desteği verecek olan devlet şartları da belirledin. Belirlenen şartlar arasında not ortalamasını veya başarı sıralaması yer almayacak. Okuyan ve ihtiyacı ola tüm çocuklara bu ödemeler yapılacak. Konuşan şartlar genellikle maddi duruma yönelik oluyor. Bunda dolayı isten evrakların çok iyi şekilde hazırlanması gerekiyor.

Gelirler Belgelenecek

18 yaşından küçük olan çocuklar velilerle ile beraber başvuru yapacak. Reşit olmadıklarından dolayı hukuki hiçbir işleme muhatap alınmayalar için çok iyi oldu.. Ancak 18 yaşında büyüğü olan vatandaşlın şahsi olarak başvuru yapması isteniyor. Ana okulu öğrencileri için 500 TL verecek olan devlet ilkokul öğrencileri için bu meblağı 650 TL olarak hesaplaması. Lise öğrencileri bu ödemeyi 750 TL şeklinde alacakken lisans öğrencileri 821 TL ödeme alacak. Yapılacak bu ödemeler eğitim yılıyla beraber başlayacak ve okullar tatil olana kadar devam edecek. Başvurular her seson yenilenmeyecek bunda dolayı.r kez başvuru yapanlar ve olumlu dönüş yapanların başvuru yapması gerekmiyor. Öğrencilerden öğrenci belgesine ek olarak ailenin gelirine dair bir belgenin evraklara konması istenecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP