Emekliye 1800 Lira Zam ve Ek Ödeme Müjdesi!

Emekliye 1800 Lira Zam ve Ek Ödeme Müjdesi!

Türkiye emekliler derneği teklif sundu! Eğer teklif kabul edilirse en düşük maaş 1800 Lira olacak, konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:47
Emekliye 1800 Lira Zam ve Ek Ödeme Müjdesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlar ekonomik olarak olumsuz etkilendiler özellikle emekli vatandaşlar bu durumdan büyük ölçüde etkilendi. Emeklilere bu dönem destek olacak bir çok fırsat ve imkanlar sunulmakta, temmuz ayında emekli maaşına bilindiği üzere zam geldi, ocak ayında gelecek maaş merak ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün enflasyon oranındaki Yüzdelik zamlar yerine seyyanen zam yapılmasını istediklerini talep etti, emekliler için son zamanlarda yeni talepler de gündeme getiriliyor. TÜED gösterge sistemine geçilmesi gerektiğini ve bu sisteme geçmek istediklerini ifade ettiler. Bu istek ve talepler yanında mevcutta bulunan yüzde otuz beş olan alt sınır aylık bağlama oranı yüzde yetmişe çıkarılması talep edildi. Ocak ve temmuz ayında maaşlarına zam alan emeklilere temmuz ayında gelen zamda yüzde 5,75 oranında artış vardı, bir sonraki zam ocak ayında yapılacak.

Emekli Vatandaşa Ek Ödeme

5455 sayılı kanuna göre emekli ve hak sahipleri gelir ve aylık miktarlarına göre her ay aldıkları ücrete ek ödeme denmektedir. 2006 senesinin sonuna kadar vergi iadesi yapılan ödeme günümüzde ek ödeme adı altında yapılmaktadır.

Talep Kabul Edilirse En Düşük Emekli Maaşı 1800 Lira Olacak!

İstenen zam talebi kabul edilirse eğer en düşük emekli maaşı 1800 Lira olacak, TÜED Başkanı Ergün emekli maaşlarına enflasyon oranındaki yüzdelere göre artık yapılması yerine seyyanen zam istediklerini belirtti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP