DOLAR

16,3261

1.54%
EURO

17,4051

0.57%
ALTIN(gr)

973,03

0,72%
BİST 100

%
Emekliler Köşeyi Döndü Her Emekli En Az 1000 TL Alacak

Emekliler Köşeyi Döndü Her Emekli En Az 1000 TL Alacak

Devlet ödemelerine yana bir sıkıntı yaşamayan emekliler bankalara ilişkin ödemelerde hep bit sıkıntı yaşıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:48
Emekliler Köşeyi Döndü Her Emekli En Az 1000 TL Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşanan bu sıkıntılar normal koşullarda emekliler için pek de sıkıntı değildi. Emekli aylıklarının yanında ek işl erde çalışan emekliler maddi açıdan kendilerini toparlayabiliyordu. Ancak pandeminin ataya girmesi tüm dengeleri bozdu ve maddi olarak tüm vatandaşların önünü tıkadı. Eskiden bol bol iş bulabilen vatandaşlar şimdilerde evde kuruş sayar oldu. Bu durumda ise en çok yaşlılar, engeliler ve emekliler etkilendi. Kimi yaşlı ve emekli vatandaş ise sokağa çıkamaz oldu. Sokağa çıkma kısıtlamasından mütevellit vatandaş iş de bulamaz duruma geldi. Tek çare ya devlet ödemeleri bankalardan gelecek güzel haber oldu. Devlet ödemeleri son donemde vites artırırken aynı vites artış son dönemde bankalarda yapmaya başladı. Buna göre bankalar emekli vatandaşlar için ödem yapmayı kabul etti. Elbette bu durumda belli şartlara bağlandı.

Ödemeler Devamlı Olacak

İlk olarak emekli olan kişiler maaşlarını kamu bankalarına getirmek zorunda. Kamu bankalarının müşterisi olmayan vatandaşların bu ödemelerden yararlanama gibi bir seçenekleri bulunmuyor. Kamu bankaları ile bu bağlamda sözlem imzalayacak olan kişiler maaşlarını 3 sene boyunca aynı bankadan almak zorunda. Taahhütüne sadık kalan vatandaşlara emekli maaşları nispetinde ödemeleri yapılacak. Bu ödemeler en az 1000 TL’den başlayacak ve 2500 TL’ye kadar devam edecek. Yapılan açıklamaya göre vatandaşlar 3 yılın sonunda taahhütlünü yenilerse aynı ödemenin tekrara yapılması söz konusu olacak. Bu ödemeleri devlet ve bankalar vatandaşlardan geri almayacak bundan dolayı her vatandaş kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla maaşını taşıyabilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP