DOLAR

16,1467

0.23%
EURO

17,3443

0.07%
ALTIN(gr)

966,66

0,07%
BİST 100

%
IMF: Türkiye sıkı para politikası yönetmeli

IMF: Türkiye sıkı para politikası yönetmeli

Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye'nin sıkı para politikası uygulaması konusunda çağrıda bulundu.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:48
IMF: Türkiye sıkı para politikası yönetmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye’nin uyguladığı para politikasını güçlendirmesi ve sıkı bir para yönetimi yapması gerektiğini açıkladı. Para politikasının güçlü olmazsa Türkiye için gelecekte bazı ekonomik sorunların daha çok olabileceğini ve enflasyonun artabilecek olduğunu açıklayan Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Almanya gibi ülkelerin mali olarak gücünü artırabilecek ve güçlendirebilecek olduğunu enflasyon sorunu yaşanmadığı için güçlü ekonomiye sahip olduğunu açıkladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye’nin ise enflasyon problemi yaşayan ülke olduğunu ve bu sorunun önünde ekonomik bazı para politikası uygulanmazsa sorunlar olabileceğini, bu sorunları çözmek için ise yeni bir takım adımlar atmaları gerekebilecek olduğunu açıkladı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP