7 Farklı Destek Ödemesi İçin Düğmeye Basıldı Detaylar Vatandaşları Şoke Etti

7 Farklı Destek Ödemesi İçin Düğmeye Basıldı Detaylar Vatandaşları Şoke Etti

Devlet destek paketlerini daha kapsamlı şekilde hazırlamaya başladı. Herksin ödemlerden yararlanması isteniyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:49
7 Farklı Destek Ödemesi İçin Düğmeye Basıldı Detaylar Vatandaşları Şoke Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan açıklamaya göre yetkililer devlet destekleri konusunda son dönmede oldukça bonkör. Ödeneklerin milyon liralar olduğu destek ödemelerinde yararlanamayan vatandaşa neredeyse yok gibi. Bundan dolayı da vatandaşlar ekranlardan ayrılmıyor. Yeni bir estek paketi olduğunda anında müdahale edip başvuru yapmak istiyor. Devlet desteklerinin bazıları sınırlı kontenjanla vatandaş kabul ediyor. Ayıran ödeneğe göre hareket eden devlet vatandaşların mağdur olmaması için çok önceden başvuru tarihini açıklıyor. Yapılacak 7 farklı ödemde için de devlet günler öncesinden duyuru yapacak. Bu sebeple kesenin akılı karşılayacak. İlk ödeme kız çocuklarına yönelik olacak. Babasını kaybeden ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan kız çocuklarına devlet aylık 325 TL ödeme yapacak. Periyotlar aylık değil 2 aylık olacak şekilde planlandı. Bundan dolayı kızlar 2 ayda bir 650 TL ödeme alacak.

En Çok Dikkat Çeken Ödemler Açıklandı

Kız çocukları sigortalı bir işe geçtiğinde ya da evlendiklerinde ödemeler de kesilecek. Aynı ödem ev hanımlar için de yapılacak. Aynı şartlarda da yapılacak ödemeler için geri sayım sürüyor. Ödemeden yararlanmak için ölen banın ya da eşin SGK’lı olması gerekiyor. Bir diğer ödem ise gıda destekleri olarak açıklandı. Gıda desteklerinin nakdi olarak yapılacağı tüm vatandaş tarafından öğrenildi. Öğrenildiği andan itibaren herkes çok mutlu. Çünkü herkes marketlerden evinin ihtiyacını en doğru şekilde karşılamış olacak. Yakacak destekleri için de çalışmalarını sürdüren devlet farklı bir yöntem izleyecek. Kimi yerlerde nakit olarak ödem yapılacak kimi yerlerde ise doğrudan yakıt verilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP