DOLAR

18,0991

0.09%
EURO

18,2661

-0.07%
ALTIN(gr)

1.019,84

-0,15%
BİST 100

%
Sevindirici Haber Hükümetten Geldi! Çalışan Çalışmayan Herkese 711 TL Yardım Parası
  • Finans 365
  • Finans
  • Sevindirici Haber Hükümetten Geldi! Çalışan Çalışmayan Herkese 711 TL Yardım Parası

Sevindirici Haber Hükümetten Geldi! Çalışan Çalışmayan Herkese 711 TL Yardım Parası

Devlet kendi adına maddi durumu iyi olmayan insanlara yardımcı olmak amacıyla sosyal destekler yapmaktadır. Devlet covid-19 sebebi ile insanlara yardımcı olmaya devam ediyor. Kaymakamlıklar insanların ihtiyaçlarına yönelik bazı yardımlar sağlıyor. Başvuru yapılması ve gerekli şartların yerine getirilmesi halinde ödenen bu destekler insanların içinde bulundukları olumsuz durumlarda rahat nefes almaları adına yapılıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:49
Sevindirici Haber Hükümetten Geldi! Çalışan Çalışmayan Herkese 711 TL Yardım Parası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gerekli koşulları sağlayan insanlar, yapılan yerinde inceleme sonucu kira ücreti alabilmektedir. Başvurular kaymakamlık ve valilikler bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ne yapılmaktadır.

Kira Yardımı Yapan Kuruluşlar

Maddi anlamda olumsuzluklar yaşayan ev halkının kira ücretlerinin karşılanması amacı ile birçok kurum ve kuruluş yönünden kira desteği verilmektedir. Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı müdürlükler kaymakamlıklar bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları belediyeler çevre ve şehircilik bakanlığı sivil toplum kuruluşları ve özel vakıflar ve dernekler.

Maddi Güvencesi Olmayan Ailelere Müjde!

Çocuğu anaokulu, ilköğretim, lise veya üniversitede eğitim alan ihtiyaç sahibi ev halkına devletten yardım gecikmedi. Devlet pek çok olumsuzluk ile karşı karşıya geldiğimiz bu zamanda sosyal devlet anlayışı ile birlikte birçok destek de bulunuyor.

Ev Tamir Desteği

Özellikle evde duramayacak kadar hasar var ve tadilat tamirat gerekiyor ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ihtiyaca göre 15,20 ve 25.000 liraya kadar yardım edilmektedir. Kişiler aynı zamanda TC kimlik numarası ile dilekçe ve vakıflara başvuru yapması gerekmektedir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP