80 Bin TL Destek İçin Başvurularda Son Saatler Kimler Nasıl Başvuracak?

80 Bin TL Destek İçin Başvurularda Son Saatler Kimler Nasıl Başvuracak?

KOBİler için yapılan ödemelerde yeni dönem başlıyor. Üst limit 80 bin TL olacak şekilde yeni ödemeler yapılacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:49
80 Bin TL Destek İçin Başvurularda Son Saatler Kimler Nasıl Başvuracak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatandaşların büyük çoğunluğu kendi işini kurmak için maddi destek arıyor. Pandemi dolayısıyla maddi kaynak bulmak da gayet zor. Devlet bu duruma çözüm bularak elini taşın altına koydu. Kendi işini kuracak olan vatandaşlara belli şartların sağlanması halinde 80 bin TL’ye kadar ödeme yapacak. Özellikle belli alanlarda yoğunlaşan girişimcilerin projeleri değerlendirilecek. Kaynak devletten olduğundan dolayı gerekli kontrolleri de devlet sağlayacak. Olası bir durumda danışmanlık almak da mümkün. 2 yıl boyunca devam edecek olan ödemelerle beraber girişimciler rahat bir şekilde işlerini kurabilecek. Yapılan projelerde enerjide verimliliğe dikkat edilecek. Enerjinin doğru şekilde kullanıldığı projelere öncelik verilecek. Bu konuda sıkıntı yaşayan vatandaşlar ise yönlendirilmeye çalışılacak.

Her Alan İçin Ödeme Yapılacak

80 bin TL’lik ödeme için daha öncesinden saha çalışması yapıldığı açıklanmıştı. Saha çalışmalarının neticesinde hangi alanlara yatırım yapılacağı konusu da netlik kazanmış oldu. Devlet çeşitli kanallara ödeme gerçekleştirdiği için kurum ve kuruluş işbirliklerini de destekliyor. Hangi alanda çalışılacaksa o alanda önde olan kurumları aracılığı ile ödemeler sağlanacak. Dolayısıyla başvurularda o kurumlara yapılacak. Yakın tarihte başvuruların koşulları ve nereye başvuru yapılacağı gibi başlıklara dair duyurular yapılacak. Yağılacak ödemeden yararlanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekecek. Ayrıca proje Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında hayata geçirilecek. 80 bin TL’nin tekrardan ödenip ödenmeyeceği konusuna da açıklık getirildi. Verilecek olan kredinin ödemesi istenecek ve planlanması girişimci ile yapılacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP