DOLAR

17,9463

0.33%
EURO

18,3277

-0.28%
ALTIN(gr)

1.024,73

0,50%
BİST 100

%
18 Yaş Altı Çocuğu Olanlar İçin Verilecek 50 Bin TL Kredi Başvurularında Son Dakika Gelişmesi
  • Finans 365
  • Gündem
  • 18 Yaş Altı Çocuğu Olanlar İçin Verilecek 50 Bin TL Kredi Başvurularında Son Dakika Gelişmesi

18 Yaş Altı Çocuğu Olanlar İçin Verilecek 50 Bin TL Kredi Başvurularında Son Dakika Gelişmesi

Çocuklu aileler pandemiyle beraber çok daha fazla yıpranıyor. Devlet bu aileler için ödeme yapmaya hazırlanıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:51
18 Yaş Altı Çocuğu Olanlar İçin Verilecek 50 Bin TL Kredi Başvurularında Son Dakika Gelişmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ailelerin ekonomiyle imtihanı devam ederken devlet vatandaşını yalnız bırakmıyor. 18 yaş altı çocuğu olan ailelere ödeme yapmak için imzaları attı. Buna göre yapılan başvuruda çocuk sayısı ve eve giren gelirin miktarı çok önemli olacak. Başlatılan bu kampanya ile birçok aile ekonomik anlamda olumlu bir sürece girecek. Devamlı paylaşılan kredi kampanyalarından farklı olarak bu kredide çok fazla şart aranmıyor. Belirlenen şartlara uyan aileler bekletilmeden ödeme alabilecek. 50 bin TL’ye varan kredi imkanı sunulacak olan aileler için düşük faiz uygulanmasına karar verildi. Son dönemde bankalar kredi faizlerini artışmış olsa da bu kampanyada eski uygulama geçerli olacak.

Vade Seçeneklerine Göre Faizlendirme Yapılması Bekleniyor

Vade imkanına göre faiz oranı da belirlenmiş olacak. Bundan dolayı seçenekler vatandaşlara izah edilecek ve ailelerin direktifleriyle kredi paketi oluşturulacak. 12 aya kadar vade seçen aileler için kredi faiz oranı uygulanmayacak. Ancak 24 ay vade imkanı seçen ailelere %0.48 36 ay vade imkanını seçimailelilere ise %0.56 oranında faiz uygulaması yapılacak. Kamu bankaları tarafından verilecek olan krediler için var olan hesabı kullanmanız yeterli olacak. Kredi notuna kredi kampanyasındadikkat edilecek ancak çok fazla belirleyici olmadığı da vurgulandı. Başvuruda belirleyici olan en önemli faktör ailelerin 18 yaşından küçük çocuklarının olması olacak. Taksit ödemlerinin ise ilk 6 ay ödenmeyeceği bilgisi vatandaşlara duyuruldu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP