DOLAR

17,9666

0.08%
EURO

18,2873

0.03%
ALTIN(gr)

1.018,02

0,11%
BİST 100

%
İnternetten Başvuru Yapmak Mümkün 4 Bin TL Maaşla Alım Yapılacak
  • Finans 365
  • Finans
  • İnternetten Başvuru Yapmak Mümkün 4 Bin TL Maaşla Alım Yapılacak

İnternetten Başvuru Yapmak Mümkün 4 Bin TL Maaşla Alım Yapılacak

İŞKUR belediyelerle personel alımı için görüşmelere devam ediyor. Yeni yıla girmeden açılması planlanan ilanlarla birçok sağlık personeli, büro memuru, güvenlik görevlisi alımı yapılacak. 4 bin TL’ye kadar maaş verilmesi beklenen kadrolara ilgi büyük. Başvuru tarihleri ise tam olarak belli değil. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:51
İnternetten Başvuru Yapmak Mümkün 4 Bin TL Maaşla Alım Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çok Sayıda İşsiz Vatandaşa İstihdam İmkanı

Belediyelere yapılması beklenen alımlarda KPSS şartı aranmayacak. Kadroların büyük çoğunluğu sınavsız alım yapacakken bazı kadrolar içinse sınav şartı getirilebilir. İŞKUR genel şartları oluşturduktan sonra her kadro için şart koyma serbestiliği getirdi. Bundan dolayı vatandaş ilanları dikkatli şekilde takip etmelidir. Başvurular hızlı şekilde dolduğundan girişlerin hızlı şekilde yapılması gerekiyor. İstenen evraklar da her ihtimale karşı hazır bulundurulmalı. Alımlarda zamanla yarışan vatandaş eksiksiz ve doğru evrak teslimiyle iş hayallerine kavuşabilir. Alımların 5 bin kişiyle sınırlandırılması bekleniyor.

En az ilkokul mezunu olma şartını arayan İŞKUR bunun altındaki eğitim pozisyonlarını kabul etmemektedir. Özellikle hasta bakıcı, hemşire, veteriner hekim ve makine teknisyeni alımlarının yoğun olacağı belirtiliyor. Bu kadrolara ek olarak özel eğitim öğretmeni, sayaç okuma personeli, büro memuru, bulaşık personeli, eğitmen, özel güvenlik görevlisi gibi alanlarda da kadrolar oluşturuldu. Başvuru şartları olarak ise TCK md 53’te belirtilen suçların işlenip işlenmemiş olmasına bakılacak. Affa uğramış ya da infazın gerçekleşmiş olması başvurular esnasında değerlendirilecek. Erkelerin askerlik konusunda sıkıntılı olmamaları da isteniyor. Ruh ve beden sağlığının varlığı ve gerektiğinde bunların belgelenmesi şartıda aranıyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için başvuru hakkı tanınmıştır. Diğer kadroların istediği özel şartlar ise bulunabilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP