DOLAR

16,0857

0.05%
EURO

17,2994

-0.09%
ALTIN(gr)

967,87

2,02%
BİST 100

%
18 Yaşında Kredi Almak Artık Hayal Değil 25 Bin TL Alınabilecek
  • Finans 365
  • Finans
  • 18 Yaşında Kredi Almak Artık Hayal Değil 25 Bin TL Alınabilecek

18 Yaşında Kredi Almak Artık Hayal Değil 25 Bin TL Alınabilecek

Devlet destekli kredilerin ardı arkası eksilmiyor. Yapılan açıklamaya göre 18 ila 25 yaşındaki tüm vatandaşlar şartları sağlıyorsa kredi alabilecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:54
18 Yaşında Kredi Almak Artık Hayal Değil 25 Bin TL Alınabilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi dolayısıyla iş sahalarını daralması özellikle genç nesli olumsuz etkiledi. Yaşanan ekonomik sıkıntılar gençlerin üzerinde yük olurken artan ihtiyaçlar ve fiyatlar gençleri daha da çıkmaza sokuyor. Bankalar ise 18 yaşındaki gençlere kredi verme konusunda oldukça çekimser. Düzenli geliri olmayan gençler nakit ihtiyaçlarını da bankalardan gidermiyor. Devlet yalanan bu zor durumu fark ederek destek kredisi vermeye karar verdi. Şartları da belirleyen devlet 18 ila 25 yaşındaki tüm gençlere en fazla 25 bin TL olacak şekilde kredi vermeye hazırlanıyor. Uygun vade seçenekleri ve faizsiz opsiyonu ile kamu oyunun gündemine bomba gibi düşen kredilerin başvurular ise kısa zamanda açılmış olacak.

İhtiyaç Sahibi Gençlerin Yüzü Gülecek

Kredi almak isteyen gençler için ene önemli şart yaş aralığı oldu. Buna göre en az 18 en fazla 25 yaşında olunması gerekiyor. Daha büyükler için farklı kredi kampanyalarının olacağı yetkililer tarafından açıklandı. Buna ek olarak gençlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ya da mavi kartlı olması gerekiyor. Mavi kartlılar Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşlığından kendi iradeleri ile ayrıla kişilere verildiğinden hala bazı konularda imtiyazlı olabiliyor. Bundan dolayı da kabul görebiliyor. Ayrıca kredi alacak gençlerin ihtiyaç sahibi olması da önemsene diğer bir nokta oldu. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan gençler bu kredi imkânından ayarlanabilecek. Yurtdışında yaşayan ve çifte vatandaşlığı olan gençler kredi çekemeyecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP