Vatandaşa 1000 TL Ödemeler Sürüyor! Pandemi Yardım Başvuru İçin Flaş Açıklama!!

Vatandaşa 1000 TL Ödemeler Sürüyor! Pandemi Yardım Başvuru İçin Flaş Açıklama!!

Pandemi döneminde ihtiyacı olan vatandaşlar için başlatılan bin TL yardım başvuruları devam ediyor. Yardım başvurusu için flaş açıklama yapıldı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:55
Vatandaşa 1000 TL Ödemeler Sürüyor! Pandemi Yardım Başvuru İçin Flaş Açıklama!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu alanda henüz başvuru yapmamış olan kişiler bin TL pandemi yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap arıyor. Bir ve ikinci fazlarda milyonlarca haneye 1000’erTL yardım verildi. 3. Faz için başvurular e devlet üzerinden devam ediyor. İlk iki fazdan yararlanmış vatandaşlar 3. Faz için başvuru yapamıyor.

E-devlet Bin Lira Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular TC kimlik numarasının son hanesinde ki rakama göre alınıyor. Ancak cumartesi ve Pazar günleri ise isteyen herkes başvuru yapabiliyor. E devlete girdikten sonra bu başvuru ilk sayfada da karşınıza çıkacak.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Günlük olarak çalışan, işsiz kalanlar ve düzenli bir geliri olmayanlar bu yardımdan faydalanma olanağı sağlıyorlar.

Kimler Yararlanamaz?

Düzenli olarak maaşları olan kamu işçileri, memurlar, emekliler yararlanamayacak. Daha önce bu destekten yararlananlar da başvuru hakkına sahip değillerdir. İlk kez destekten yararlanalar başvuru yapabilecek.

Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Başvuru süreçleri e devlet üzerinden takibi yapılabiliyor. Değerlendirmeler kişi tabanlı değil hane tabanlı yapılıyor. Şartların sağlanması halinde kişinin ikamet ettiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına değerlendirmeler gönderiliyor.

1000TL Yardım Ödemeleri Nasıl Olacak?

1000TL yardım başvuruları sonrasında IBAN bilgilerini başvurusuna ekleyen vatandaşların ödemeleri hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgisi girilmeyen formlarda ise ücret PTT arıcılığı ile olacak

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP