İŞKUR Yeniden Destek Verme Programına Dahil Oldu Başvuruların Önü Alınamadı

İŞKUR Yeniden Destek Verme Programına Dahil Oldu Başvuruların Önü Alınamadı

Geçtiğimiz dönemlerde meslek edindirme kurlarıyla adından söz ettiren İŞKUR yeni çalışma ile herkesi yeniden şaşırttı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:57
İŞKUR Yeniden Destek Verme Programına Dahil Oldu Başvuruların Önü Alınamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan açıklamaya göre devlet geçmişte uygulayıp başarılı güdüğü projeleri tekrardan yürürlüğe koyma kararı aldı. Alınan bu karar neticesinde özellikle istihdamı genişletmek adına alınan kararlar ve hayata geçirilen projelerde tekrardan revizeye gidildi. Devlet hem destek verip hem de meslek öğretecek verilen bu desteklerin sürekli olmasını engelliyor. Bu sayede ihtiyaç sahibi diğer vatandaşlara da destek ödemesinde pay kalmış oluyor. Öte taraftan meslek edindirme kursları sayesinde vatandaşlar istihdama katılarak devlet ekonomisinin hareketlenmesini sağlıyor. Açıklamaya göre bu projenin kapsamı genişleterek tekrardan yürürlüğe konması bekleniyor. Yen İŞKUR ile yapılacak çalışma ile vatandaşlar hem meslek öğrenecek hem de devletten günlük 120 TL ödeme alacak.

Başvuru Şartları Belirlendi

Ödemelerin günlük yapılacak olması vatandaşın genelini oldukça memnun etti. Çünkü her ay ödeme beklemek bazen vatandaş için zor olabiliyordu. Yapılan açıklamaya göre vatandaşlar günlük ödemeler sayesinde gün içinde düştükleri zor durumdan kalkabilecek ve maddi açıdan da biraz da olsa kendisini güçlü hissedecek. Devletten bu desteği almak için vatandaşın derslerin tamamına iştirak etmesi bekleniyor. Gelinmeyen derslerde vatandaşa ödeme yapmayacak olan devlet derslerden sonra ödemeleri elden yapayı tercih ediyor. Bu sayede vatandaş derslere gelmek için mecbur bırakılırken öte taraftan meslek öğrenmiş de oluyor. Meslek edindirme kurlarına gelerek devletten destek alacak olan vatandaşın 18 yaşından büyük 60 yaşından da küçük olması istenirken emeklilik hali bulunan vatandaşın başvurularının değerlendirmeyeceği belirtiliyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP