DOLAR

16,0857

0.05%
EURO

17,2994

-0.09%
ALTIN(gr)

967,87

2,02%
BİST 100

%
EYT’lilere Kötü Haber!

EYT’lilere Kötü Haber!

Erken emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar meclisten haber bekliyor erken emekli olmak isteyen vatandaşların yüzü gülecek mi? İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:58
EYT’lilere Kötü Haber!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erken emeklilik onaylandığı takdirde 1999 yılından önce sigortalı olacak vatandaşlar faydalanabilecek. Bu tarihten önce sigortalı olanlar 3600 prim günü ve 15 yıl çalışma yılını dolduranlar yaş şartını tamamlayıp emekli olabiliyorlar. Ancak 1999 yılından sora sigorta girişi bulunan erkekler 60, kadınlar 58 yaşında emekli olabiliyor.

Yıllardır süren Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu çeşitli platformlarda konuşulmaya deva ediliyor. Pek çok kesim kazanılan hakların geri alınamayacağını savunurken, yasal düzenlemeler de yer alan şartlar açık şekilde ortaya konuyor.

Devlet tarafı erken yaşta emekli olmanın ciddi bir maliyeti olduğundan bahis ederken, prim ve çalışma şartlarını tamamlayanlar haklarını bir an önce verilmesini talep ediyor. Sosyal güvenlik yapısının erken emeklilik şartlarını taşıyamayacak olması ise gösterilen sebeplerden en önemlisi.

Her türlü politik malzemeye konu olan EYT’liler için hala net bir çözüm oluşturulamadı. Yıllar içinde büyüyen EYT platformu sorunlarını daha fazla anlatabilmek ve çözüm bulabilmek için resmi bir siyasal parti kurdu. Ancak bu şekilde seslerinin daha fazla duyulması, sorunların ciddi bir şekilde ele alınması için çalışacaklarını bildiren yöneticiler, ‘bu yolda geçerli kararlar alınması için tüm varlığımızla çalışacağız’ mesajını duyurdu.

Var olan koşullar altında EYT mağdurları seslerini duyurmak için her yolu kullanacaklarını açıklamalarına ekledi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP