DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Maaşını Yapı Krediye Taşıyanlara Dev Fırsat Ödemeler Tek Seferlik Olacak

Maaşını Yapı Krediye Taşıyanlara Dev Fırsat Ödemeler Tek Seferlik Olacak

Kredi almak ya da diğer devlet desteklerinden faydalanmak için belirlenen kapsamların çoğunda emekliler dahil edilmiyor. Maddi anlamda sıkıntı yaşayan emekliler ise bu konuda çok dertli. Bu durumun önüne geçmek isteyen Yapı Kredi bir fırsat da emeklilere sunmak için çalışmalara başladı. Buna göre maaşlarını almak için Yapı Krediye başvuran emekliler tek seferlik ödeme alabilecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:59
Maaşını Yapı Krediye Taşıyanlara Dev Fırsat Ödemeler Tek Seferlik Olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maaşlara Göre Ödeme Tutarı Belirlenecek

Ödeme tutarlarının 625 TL ve 1500 TL arasında değişmesi planlanıyor. Tek seferlik olacak olan ödeme farklı şekillerde tekrardan vatandaşın hizmetine sunulabilirşeklinde açıklamalar da yapıldı. Ödeme tutarlarının maaşların oranına bağlı olarak belirleneceği belirtildi. Buna göre aylık maaşı 2500 TL üzeri olan vatandaşa promosyon ödemesi 1500 TL olurken aylık maaşı 1500 TL ile 2500 TL arası olan vatandaşlara yapılacak promosyon ödemesi 1250 TL aylık maaşı 1500 TL altı olan vatandaşların promosyon ödemeleri 1000 TL olacak.

Geçmiş dönemlerde de benzer uygulamaların yapılması vatandaşı bir noktada sevindiren bir gelişme oldu. Pandeminin seyrine göre şekillenmesi muhtemel olan ödemeler için banka cephesinden bir açıklama gelmedi. Maaşlarını 3 yıllığına Yapı Kredi’den alma sözü veren emekliler 3 yıllık dönem bitip yeniden bir taahhütsözleşmesi imzaladıklarında aynı promosyonların yeniden verileceği belirtildi. 3 yıllık süreleri biten vatandaşlar bu haktan yararlanmak istiyorlarsa tekrardan başvuru yapmaları gerekiyor. Halihazırda verilen 625 TL alt limitinde artırılması yönünde çalışmaların olduğu da eklendi. Promosyon başvuruları şubelerdengerçekleştirileceği gibi internet bankacılığı ve mobil ödeme seçenekleri de değerlendirilebilir. Bu kapsamda ayrıca emeklilere özel ihtiyaç kredisi imkanı da sağlanacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP