DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Temizlik Personeli Alımları İçin İlan Yayınlandı KPSS Şartı Yok
  • Finans 365
  • Gündem
  • Temizlik Personeli Alımları İçin İlan Yayınlandı KPSS Şartı Yok

Temizlik Personeli Alımları İçin İlan Yayınlandı KPSS Şartı Yok

Özel sektör kamu alanları demeden istihdam ortamı oluşturmaya devam eden İŞKUR temizlik personeli alımları için kolları sıvadı. Temizlik personeline ek olarak güvenlik görevlisi, hemşire gibi kadroların da açılacağı belirtildi. Genel olarak KPSS şartının olmadığı ancak bazı kadrolar için bu durumun geçerli olmayacağı da eklendi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:00
Temizlik Personeli Alımları İçin İlan Yayınlandı KPSS Şartı Yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Olmadan Başvuru Yapacağınız Kadrolar Çoğaltıldı

Hastanede çalışmak üzere birçok vatandaş için kadro açacak olan İŞKUR başvuru şartlarını da belirledi. Şartlarda mutabık kalınan kişileri beklemeden iş sahibi yapacak olan kurum başvuru sürelerine dikkat edilmesi gerektiğini de belirtti. KPSS şartının aranmadığı kadrolar, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, büro memuru, hasta bakım elemanı, tıbbi sekreter, hemşire, ebe, diyaliz teknikeri, büro personeli, şoför olarak belirlendi. İlerleyen günlerde daha kapsamlı bir ilan oluşturulacağı ve bu grupların artacağı öngörülüyor.

Bu kadrolara başvurmak içinse İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. Daha önceden kayıtlı olanların kayıtlarını güncelleştirmelerine lüzum yok. Ancak aktif olma olmama konusunda zaman sınırı konuşulmuş. 12 ay boyunca aktif olmayan vatandaşların kayıtları pasif hale getirilecek. Kaydı aktifleştirme için iş arama-kayıt menüsünden kaydı aktif et seçeneğini bulmaları yeterli. Aktif olma işlemi halledildikten sonra size özel açılan sayfada tüm ilanları, pozisyonları, başvuru şartlarını, il-ilçe bilgilerini görmeniz mümkün. Filtreleme yaparak şartlarınıza en uygun işe başvuru yapabilirsiniz. İşe başvuru yapmak için 18 yaş ve üzeri olmanız ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor. Sağlık sorunu taşımamak da aranan özelliklerden bir tanesi. Açılan kadrolar insan ilişkilerinin yoğun olarak gerçekleştiği alanlar olduğundan düzgün diksiyon sahibi olmak alımlarda şansınızı artıracak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP