DOLAR

16,3575

0.01%
EURO

17,5795

-0.06%
ALTIN(gr)

973,14

0,13%
BİST 100

%
Annelere Ödeme Yolda 7200 TL Ödeme Yapılacak

Annelere Ödeme Yolda 7200 TL Ödeme Yapılacak

İŞKUR annelere destek vermek amacıyla yeni bir çalışma başlattıklarını duyurdu. Aylık 2400 TL’ye varan ödemeler yolda. 3 ay süreyle verilecek olan yardımdan faydalanmak için her şey tamamlandı. Başvuru yapma şartları ise hala konuşuluyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:00
Annelere Ödeme Yolda 7200 TL Ödeme Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşitli eğitimler kapsamında hem meslek öğrenme hem para kazanma şansı yakalayacak olan annelere müjde İŞKUR’dan geldi. Planlamalar tam netleşmedi ancak minimum olarak 2400 TL ödeme gerçekleşecek. Alt sınır 3 ay olarak belirlense de bazı sektör ve kurumlarda bunun 6 aya çıkması bekleniyor. Programa tabii olacak hanımlar için düşünülen bu seçenekle yardımın süresinin artırılması amaçlanıyor. İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin faydalanacağı bu paketle pandemi döneminin oluşturduğu zorlu atmosfer bir nebze de olsa dağılacak. Eğitimlere çok önem veren İŞKUR bu sayede mesleki adaptasyon süresini de kısaltmayı amaçlıyor.

İŞKUR Anneleri Yalnız Bırakmıyor

Kadınların anne olduktan sonra iş hayatında yaşadıkları zorlukları tespit eden İŞKUR bunun önüne geçme için yeni destek paketleri üstünde çalışıyor. Süt izni, doğum parası, çocuk başına para gibi destekler halihazırda söz konusu. Bunlara ek olarak eğitimler vererek bu kapsamda destek sağlamayı planlayan İŞKUR hem iş öğretmeyi de amaçlıyor. Edinilen bilgiye göre cep harçlığı uygulamasını da sisteme konulacağı öğrenildi. 80 TL bandında cep harçlığı ödemesi yapılacak anneler için her türlü kolaylık düşünüldü. Eğer çocuğu bırakacak kimse yoksa kreşler konusunda da esneme getirildi. Düzenleme şekillendiğinde çocukların bir başına bırakılması da engellenmiş olacak. Yaş aralığı olarak 15-70 yaş arasına bu eğitimlerin verilmesi planlanıyor. Eğitim sonunda istihdam alanı güçlü olan yerlerde iş de verilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP