DOLAR

15,9750

0.2%
EURO

16,8057

0.62%
ALTIN(gr)

935,01

0,54%
BİST 100

%
Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan’dan alkışlanacak tasarruf
  • Finans 365
  • Finans
  • Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan’dan alkışlanacak tasarruf

Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan’dan alkışlanacak tasarruf

Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan, göreve geldiği yerel seçimlerden itibaren makam aracını kullanmadığını ve belediyeye ait yatı satışa çıkardıklarını açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:00
Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan’dan alkışlanacak tasarruf
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan, göreve gelir gelmez kendisinin makam aracını kullanmadığını ve tasarruf tedbirleri almaya devam ettiklerini açıkladı.

Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan, belediyeye ait bir yat olduğunu ve bu yatı satışa sunduklarını açıkladı. Belediyenin yat ihtiyacı olmadığı ve tasarruf ihtiyacı olduğunu açıklayan Arslan, vatandaşlara hizmet ederken önceliklerinin belediyenin tasarruf ile birlikte en iyi hizmeti vermek olduğunu açıkladı.

Kepez Belediye Başkanı CHP’li Birol Arslan, “Bu tasarruf tedbirlerine ilk önce benim başlamam gerekiyordu. Seçildiğim günden itibaren hiçbir şekilde makam aracına binmedim. Bundan sonra da çok resmi programlar ve çok elzem durumlar haricinde resmi olarak makam aracına binmeyeceğim. Makam şoförü kullanmıyorum. Bu belki de Kepez Belediyesi bütçeleri içinde çok küçük bir nokta olabilir. Ama vermesi gereken mesaj çok önemli. Bütün belediye personelleri de bu anlayışla hareket edecek. Bundan sonra harcadığı her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu bilerek harcamalarını yapacak. Bu halkımıza verilmiş olan şeffaf ve hesap verilebilir olan belediyeciliğin bir karşılığı, uygulamalarımızdır.” dedi.

Arslan, “Bu kadar borcu olan bir belediyenin yatan bir yatı olmasını çok rantabl bulmuyorum. Dolayısıyla 4 Nisan Perşembe günü mazbatayı aldım. 5 Nisan Cuma günü itibarıyla da yatın ihale edilişi, satış kararını aldık. Şu anda ihale dosyası hazırlanmaya devam ediyor. Ay sonu gibi de satışı gerçekleşecek. Dolayısıyla artık Kepez Belediyesi’nde tasarruf tedbirleri uygulanmaya başladı” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP