5 Bin TL Para Yardımı Yapılacak!

5 Bin TL Para Yardımı Yapılacak!

Bakanlık tarafından duyurulan müjde, 5 Bin Lira Para Yardımı için hemen başvurun… Aile Bakanlığından verilen 5000 TL’lik eşya yardım desteği ve ayrıntıları paylaşıldı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:01
5 Bin TL Para Yardımı Yapılacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet desteklerine devam ederken, düşük kredili faizler ve diğer sosyal destekler ile vatandaş güçlendirilmeye çalışılıyor.

Vatandaşa sağlanan ev eşyası yardımı ile kötü durumda olanlara biraz olsun yardımcı olunmaya çalışılıyor. Devlet tarafından sağlanan bu destek tutarı 5000 TL’ye kadar veriliyor. Dayanışma Vakıfları tarafından verilen bu desteğe başvurular yazılı şekilde yapılacak.

E-devlet üzerinden yapılamayacak olan bu yardım başvurusu doğrudan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumuna yapılacak. Devlet bu yıl daha önceki yıllardan daha fazla yardım seçenekleri oluşturuyor. Nakit ihtiyaçların yanı sıra diğer barınma, yiyecek, giyecek gibi yardımlar konusunda da ardı ardına paketler hazırlanıyor. Bu desteklerden bazılarını sizler için derledik.

Barınma Yardımı

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerini desteklemeye ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılmaktadır. Barınma ve eşya yardımı başlıkları dört seçenekten oluşmaktadır. Bu destekler,

Betonarme ev yardım desteği

Ev bakım onarım tadilat desteği

Prefabrik ev yardım desteği

Eşya yardım parası

Eşya yardımı sağlıksız şartlar altında yaşayan ve maddi durumu kötü olan vatandaşlara destek amaçlı verilmektedir. Eşya yardımına başvuracak kişilerin Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş başvuru şartlarına sahip olması gerekiyor. Kişi başına düşen hane geliri, asgari ücretin üçte birinden az olması şartı gereklidir.

Eşya yardımı alabilmek için öncelikle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kaymakamlıklar içinde çalışma gösteren vakıflara, yazılı olarak başvurmak gerekiyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP