6 Farklı Ödeme Toplamda 1300 TL Destek için Herkes Başvuru Ekranına Kilitlendi

6 Farklı Ödeme Toplamda 1300 TL Destek için Herkes Başvuru Ekranına Kilitlendi

Açıklamalara göre vatandaşlar için 6 farklı ödeme yapılması söz konusu. Yapılacak ödemelerden bir tanesi ise oldukça yeni. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:01
6 Farklı Ödeme Toplamda 1300 TL Destek için Herkes Başvuru Ekranına Kilitlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kronik Hastalığı olan vatandaşlar için ödeme yapacak olan devlet bu hastalık ve detayları hakkında da bilgi verdi. Buna göre silikozis ve tüberküloz için ödeme yapacak olan devlet bu hastalıkların farklı aşamalarda olması ve farklı tedavi yöntemlerini de işleme koymaya karara verdi. Kişilerin sadece doktor raporu alarak ilgili ilaç veya tedavi için doktordan belge alması gerekiyor. Bu şartları gerçekleştiren vatandaşlar için 1400 TL ödeme yapılması gündemde. Tedavi için farklı ilaçlar için farklı ödemeler de yapılacağı belirtildi. Hastalığı ilerleme durumu burada çok önemli bir faktör olacak.

Ödemelerin Çoğu Aylık Olacak

Bir diğer ödeme ise doğum parası olacak. Doğum parası 2 yaşına kadar tüm çocuklara ödenecek. Aylık 150 TL olacak olan ödemeler için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacak. Ödemeden yararlanmak için evde bir tane bile 2 yaşından küçük çocuğun olması yeterli olacak. Bir diğer ödeme ise dul ve yetimler için ödenecek aylık. Bu aylıklar 2 yada bir ödenecek. Ve 650 TL olarak ödemelerin yapılacağı hesaplandı. Ödemelerin ilerleyen dönelerde zamlı verilme durumunu olduğu belirtiliyor. Memurlar için yapılacak toplu görüşmeleri bekleyen ilgililer memurlar için önerilen zam oranının destek ödemelerine de işletilmesi bekleniyor. Engelli aylıkları ve yaşlılık aylıklarını da ödeme paketine konulması için karar verildi. Buna göre bu ödemelerin de aylık verilmesi bekleniyor. Yaşlık aylığı için önemli yaş sınırı 65 yaş üstü oldu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP