DOLAR

16,3193

-0.3%
EURO

17,5343

0.26%
ALTIN(gr)

969,55

-0,51%
BİST 100

%
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıkladığı İkinci 100 Günlük Eylem Planında Yer Alan Projeler
  • Finans 365
  • Finans
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıkladığı İkinci 100 Günlük Eylem Planında Yer Alan Projeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıkladığı İkinci 100 Günlük Eylem Planında Yer Alan Projeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci 100 günlük eylem planını açıkladı. Finans365.com olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ikinci eylem planında yer alan tüm projeleri sizlerle paylaşıyoruz.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıkladığı İkinci 100 Günlük Eylem Planında Yer Alan Projeler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı” kapsamında konuştu.

İlk 100 günlük program kapsamında yapılan projeler hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci 100 günlük eğitim planı kapsamında yapılacak projeler hakkında da bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ikinci 100 eylem planı kapsamında açıklanan ve yapılması planlanan projeler ise şu şekilde,

İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI PROJELERİ

* İkinci 100 Günlük Eylem Planı’mızda yer alan, yaklaşık 24 milyar liralık 454 eylemin bitirilmesini temin edeceğiz.

* Önümüzdeki dönemin yol haritası olacağına inandığım 5 yıllık Cumhurbaşkanı Programı’nı tamamlayarak uygulamaya koyuyoruz.

* Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz.

* İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi’ni devreye alıyoruz.

* Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz.

* Adalet Bakanlığı, dava başlangıcında bitiş tarihinin bildirileceği hedef süre uygulamasını başarıyla tamamladı. 1 Ocak’tan itibaren yaygınlaştırarak pratiğe geçiyoruz. Geciken adalet adalet değildir anlayışı ortadan kalkıyor.

* Üniversiteli gençleri çalışma hayatına kazandırmak için projelerimizi hayata geçirdik. Sosyal hizmetler sayısını 316’ya çıkardık. 23 ilde gerçekleştirilen sosyal ekonomik destek hizmetini 8 ilde daha hizmete aldık.

* 2 milyonu aşkın Bağ-Kur’lu sigortalımıza sosyal güvenlik primlerimizde ödeme kolaylığı getirdik. Engelli sağlık kurulu raporlarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturan yönetmeliği hazırladık.

* Er ve erbaşların ailelerinin de sağlık hizmetlerinden yararlanmasını öngören mevzuatın teknik çalışması tamamlandı.2019 yılını yaşlı yılı ilan ederek Uluslararası Yaşlılık Şurası düzenliyoruz

* 81 ilimizin tamamında çocuk işçiliğiyle mücadele birimleri kuruyoruz.

* Sıfır Atık Projesi kapsamında 750 kamu kurumunda sistemi uygulamaya geçirdik.

Emlak Bankası Açılıyor

* Emlak Bankası’nın yapılandırma sürecini tamamlayarak faaliyete alıyoruz.

* İmar barışı kapsamında 8,5 milyon vatandaşımızın başvurusunu aldık, kalanları almaya devam ediyoruz.

* FETÖ ve PKK/PYD’nin yurt dışı finansmanının kesilmesi için çalışmalara hız verdik. Önümüzdeki 100 günde FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına, özellikle finansman ayağına darbe vurulmasına yönelik önemli adımlar atıyoruz. Ülkemizin bekasına tehdit olan FETÖ ve PKK’nın dış kaynaklarının kesilmesine hız verdik.

* Enerji Bakanlığımız Şırnak ve Artvin ile 42 ilçe ve 4 organize sanayi bölgesini doğalgazın konforuyla tanıştırdı. Hakkari Doğalgaz Boru Hattı Projesini de tamamlayarak 81 il merkezinin tümüne doğal gazı ulaştırmış oluyoruz.

* Önümüzdeki süreçte TürkAkım Doğalgaz Hattı Projesinin ülkemizdeki kısmının tamamlanmasına yönelik çalışmalarımızı başlatıyoruz.

Akdeniz’de Sondaj Çalışmaları

* İkinci deniz sondaj gemimiz yolda ve kısa süre içinde Akdeniz’de sondaj çalışmalarına katılacak.

* Tarım sektörü için 3 yeni bor gübre üretimine başlıyoruz. Bin maden sahasının ekonomiye kazandırılması için ihaleye çıkıyoruz.

* 598 amatör spor kulübüne malzeme desteği sağladık. 76 yeni yurt binasını hizmete açtık. Yurtları 2002 yılında 186 bin yatak kapasitesiyle aldık, 689 bine çıkardık. 2019’da tamamını karyolaya çevireceğiz.

* 30 yeni gençlik merkezini daha hizmete alıp 24 saat açık tutulmasını sağlayarak 10 milyon vatandaşımıza spor hizmeti sunuyoruz.

* 17 dakika projesini başlatıyor, uzman veya rol model konuşmacılarla gençlerimizi bir araya getiriyoruz. Gençlerimizin sesi soluğu olacak ‘Aynı Frekanstayız’ adıyla bir Gençlik Radyosu kuruyoruz.

* Vakıfbank Voleybol Takımı dünya şampiyonu oldu, aradım tebrik ettik.

Okul Öncesi Spor Eğitimi

* Spor eğitimini okul öncesinden başlatacağız.

* Önümüzdeki ikinci 100 günlük devrede, Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Eylem Planı’nın hazırlanmasını sağlıyoruz. Türkiye Kalkınma Fonunu kuruyoruz. Finansal istikrarın güçlendirilmesi ve finansal sektörün sağlıklı gelişimi amacıyla Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi tesis ediyoruz.

* Terör eylemleri ile kaçakçılık ve düzensiz göçmenlerin geçişlerine engel olmak için yoğun çaba sarf ettik. Uyuşturucu ile mücadele için 31 ile daha ‘Narkotim’ kurduk. Ağrı ve Iğdır’ın İran sınırındaki güvenlik duvarının 40 kilometresine aydınlatma sistemi kurduk.

* Terör eylemleri ile kaçakçılık ve düzensiz göçmenlerin geçişlerine engel olmak için yoğun çaba sarf ettik. Uyuşturucu ile mücadele için 31 ile daha ‘Narkotim’ kurduk.

* Ağrı ve Iğdır’ın İran sınırındaki güvenlik duvarının 40 kilometresine aydınlatma sistemi kurduk.

* Terörle daha etkin mücadele için Elazığ ve Van’a destek olmak için Gaziantep’e de İHA Komutanlığı kurduk. Düzensiz göçün önlenmesi için 4 yeni gönderme merkezi kurduk.

Kimlik Ehilyet Randevu Süresi

* Yeni kimlik ve ehliyet için randevu süresini 60 günden 10 güne indiriyoruz.

* 7 gün 24 saat hizmet verecek şekilde, 23 ilde 30 kütüphaneyi millet kıraathanesine dönüştürdük. Kuleli Askeri Lisesinin müzeye dönüştürülmesi için gerekli rölove projelerini tamamladık.

* İkinci 100 günlük dönemde, kültür varlıklarının restorasyonu kapsamında 8 tarihi cami ve külliyenin daha restorasyonu tamamlanacak.

* Taksim’deki AKM’nin ocak ayı içerisinde ihalesi yapılmak suretiyle hemen temelini atıp, oradaki o dev AKM’yi inşallah dünyaya örnek bir opera merkezi haline getireceğiz.

Yeni Eğitim Sistemi

* 12 bin dersliği tamamlayarak, okullarımızda tam gün eğitim gören öğrenci sayısını yüzde 68’den yüzde 71’e çıkardık. Temel eğitimden orta öğretime geçişte sade, anlaşılabilir bir sistem oluşturuyoruz.

* Sınırlarımız içindeki, mayın ve patlamamış mühimmat sebebiyle kullanılamayan 1,6 milyon metrekare alanın temizlik çalışmalarını başlattık.

* Milli Savunma Bakanlığımız 650 bin gencimizin bedelli askerlikten yararlanmasını temin etti. Milli insansız uçak ANKA’nın 4 tanesini daha kahraman ordumuzun hizmetine sunduk.

* Önümüzdeki ikinci 100 günlük devrede, ‘TCG Dolunay’ ve ‘TCG Doğanay’ denizaltılarında kabul işlemlerini tamamlıyoruz

* Sağlık Bakanlığımız tarafından anne ve çocuk sağlığı hizmetleri güçlendirilerek anne ölüm oranların yüz binde 14’ün altına düşürülmesi sağlandı.

* Tıbbi sarf malzemelerin internet ortamında temin edilebilmesini sağlayacak Sağlık Market uygulamasını hayata geçirdik.

Evde Sağlık Hizmeti

* Evde sağlık hizmeti, ülkemizin tarihinde böyle bir şey var mı? Evde sağlık hizmetinden yararlanan kişi sayısını 1 milyon 200 bine yükselttik.

* Sağlıkta bu ülke tarihinde görülmemiş bir mücadele verdik. Obezite ile mücadele için 30 merkez açıyoruz. 800 adet kara ambulansının alımını tamamlıyoruz.

* Yerli ve milli üretim için ileri teknoloji alanlarında girişimcilere 165 milyon liralık destek sağladık. İlk milli lazerin testlerini başarıyla tamamladık.

* 520 doktora öğrencisinin desteklenmesine karar verdik. Milli Uzay Projesiyle ilgili tarihi bir adım attık. Türkiye, Uzay Ajansı’nın kuruluşunu tamamladı. 20 yıllık hayal gerçek oldu.

Genn Çiftçi Projesi

* Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 2 bin 250 genç çiftçiye 30’ar bin lira hibe desteği verilecek.

* Yerli ve milli üretim için teknoloji ve imalat sektörleri başta olmak üzere KOBİ’lere 274 milyon liralık destek veriyoruz.

* Kırsal Kalkınma Programı çerçevesinde tamamlanan 505 yatırıma 250 milyon lira hibe ödemesi yapılacak.

* Yerli ve milli üretim için teknoloji ve imalat sektörleri başta olmak üzere KOBİ’lere 274 milyon liralık destek veriyoruz. Kırsal kalkınmaya yönelik çiftçilerimize 710 milyon liralık destek sağladık. 210 milyon lira hibe desteği verdik.

Dış Ticarette Yerel Para Kullanımı

* Dış ticarette yerel paraların kullanılması için 12 ülkede girişimlerde bulunduk.

* Silvan Tünellerinin ihalesini tamamladık, sözleşmesini imzaladık.

* Ülkemizde bölünmüş yol sayısını 26 bin 496 kilometreye çıkardık. 329 kilometre bölünmüş yol daha tamamlanarak ülkemizin toplam bölünmüş yol sayısını 26 bin 496 kilometreye çıkardık.

* 30 kilometre yeni karayolu tünelini hizmete açtık, dağları deldik. Yenilenmiş demiryollarının uzunluğunu 10 bin 915 kilometreye çıkardık.

* Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak.

Ekonomi Gelişmelerinden anlık haberdar olmak için bizleri takip edin

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP