DOLAR

16,1920

-0.96%
EURO

17,4658

-0.86%
ALTIN(gr)

964,40

-0,79%
BİST 100

%
Türkiye “İş Yapma Kolaylığı” Sırlamasında Rekor İyileşme
  • Finans 365
  • Finans
  • Türkiye “İş Yapma Kolaylığı” Sırlamasında Rekor İyileşme

Türkiye “İş Yapma Kolaylığı” Sırlamasında Rekor İyileşme

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Bankası'nın 2019 yılı İş Ortamı Raporuna göre, ülkemizin 'İş Yapma Kolaylığı' sıralamasında 190 ülke arasında 17 sıralık bir iyileşme göstererek 43'üncü sırada yer aldığını vurguladı. Konu ile ilgili detaylar haberimizde...

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:03
Türkiye “İş Yapma Kolaylığı” Sırlamasında Rekor İyileşme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Bankası’nın 2019 yılı İş Ortamı Raporu’nda Türkiye’nin büyük bir başarı gösterdiğini vurgulayarak, “Buna göre, ülkemiz 190 ülke arasında bir önceki rapora göre 17 sıralık bir iyileşme göstererek 43’üncü sırada yer almıştır. Söz konusu iyileşme sonrası geldiğimiz yer son 15 senenin rekorudur.” ifadesini kaydetti. Bakan Varank, yaptığı yazılı açıklamasında, yatırımları kolaylaştırmak, yatırımların ihracata, istihdama ve teknolojiye katkılarını artırmak için tedbirler almaya devam ettiklerini de belirtti.

Bunun yanı sıra Bakan Varank, Türk ekonomisinin daha üst basamaklara tırmanmasının ve kalıcı refah artışlarının daha fazla yatırım ve üretimle mümkün olacağına işaret etti. Bu nedenle Bakan Varank, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların daha fazla doğrudan yatırım yapması için çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini aktararak, bu çalışmalar kapsamında çok önemli bir gelişmenin yaşandığını kaydetti.

SON 15 SENENİN REKORU

Bakan Varank yaptığı yazılı açıklamların devamında, “Dünya Bankası’nın 2019 yılı İş Ortamı Raporu bugün açıklandı. Bu rapor, pek çoğunuzun aşina olduğu üzere, ülkelerin yatırım ortamlarını inceleyerek, karşılaştırmalı bir İş Yapma Kolaylığı Endeksi hazırlıyor. Buna göre, ülkemiz 190 ülke arasında bir önceki rapora göre 17 sıralık bir iyileşme göstererek 43’üncü sırada yer almıştır. Söz konusu iyileşme sonrası geldiğimiz yer son 15 senenin rekorudur.” ifadelerini vurguladı.

Bakan Varank, Türkiye’den 17 basamaklık ilerleme Türkiye’nin son bir yılda yatırım ortamını geliştirmek adına attığı büyük adımlardan bazılarının henüz iş hayatına tam yansımadığından hareketle, önümüzdeki yıllarda İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde daha da üst sıralara çıkmanın bu sürecin doğal bir sonucu olacağını belirtirken,”Küresel ticaret savaşlarının gündemi şekillendirdiği, hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin doğrudan yatırım çekmek için büyük bir rekabet içinde olduğu bir dönemde Türkiye’nin gösterdiği 17 basamaklık ilerleme son derece olumlu bir gelişmedir.” ifadelerini kaydederek yaptığı yazılı açıklamlarını tamamladı.

Önemli gelişmelerden ve son dakika haberlerinden anlık bildirim almak için uygulmamızı indirin:

Android Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

İOS Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP