Ziraat Bankası Kredi Hesaplama 2019

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama 2019

Ziraat Bankası kredi hesaplaması yapmak isteyenler için, Ziraat Bankası kredilerinin faiz oranları nedir? 6 ay 12 ay 24 ay 36 ay 60 ay vadeli Ziraat Bankası kredileri.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:04
Ziraat Bankası Kredi Hesaplama 2019
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası 2019 kredisini hesaplamak için bankanın internet sitesine başvurulabilir. Kredi hesaplamaları aylık ödenmesi gereken taksitlerin tutarının ne kadar olacağının öğrenilmesi için oldukça önemlidir. İnsanlar kredi taksitlerini ödemekte zorlanmamaları adına kredi çekmeden önce bu hesaplamayı yapmalı ve ona göre çekeceği kredinin miktarını ve vade sayısını belirlemelidir. Ziraat Bankası da kredi hesaplamasını internet sitesinden yapılabilmesine olanak tanıyor. Ziraat Bankası kredi hesaplaması için hangi kredi çekilecekse onun internet sayfasına girilmesi gerekiyor. Bu sayfalarda Hesaplama Aracı linkleri mevcuttur. Bu linkin tıklanmasının ardından kolay bir şekilde kredi hesaplaması yapılabilir.

Ziraat Bankası Hangi Kredileri Veriyor?

Ziraat Bankası’nın verdiği krediler arasında taşıt kredisi bulunuyor. İkinci el ya da 0 km araç satın almak isteyen ve bunun için kredi çekmesi gereken kişiler Ziraat Bankası’na başvurabilir. Ziraat Bankası yalnızca 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için kredi veriyor. Ayrıca satın alınacak konut için de Ziraat Bankası kredisi çekilebilir. Ziraat Bankası satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi sağlıyor. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası tüketici kredileri de veriyor. Bu kredilerden de bazıları şu şekildedir:

  • İmar barışı kredisi,
  • Eğitim kredisi,
  • Bireysel enerji verimliliği kredisi,
  • Tüketici avans kredisi.

Ziraat Bankası Kredisine Başvurmak İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli evraklar başvurulacak olan krediye göre farklılık gösteriyor. Ancak pek çok kredide ortak olarak istenen belgeler bulunuyor. Ziraat Bankası kredi si için istenen belgeler de şu şekildedir:

  • Kimlik belgesi,
  • Başvuru formu,
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Konut kredisi için: satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi,
  • Taşı kredisi için: 0 km araçların proforma faturası, ikinci el araçların ruhsat fotokopisi,

Ziraat Bankası Kredi Verirken Hangi Koşulları Arıyor?

Ziraat Bankası kredi alma şartlarından bir tanesi düzenli bir gelire sahip olunmasıdır. Düzenli bir geliri olmayan kişilerin Ziraat Bankası kredilerini alma ihtimali düşüktür. Bu kişiler ekstra teminat ya da kefil ile kredi alabilirler. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası kredi verirken kredi notuna da bakıyor. Daha önceki bankacılık işlemlerine kişilere kredi notu veriliyor. Bankaya olan bir borcun geç ödenmesi ya da ödenmemesi kredi notunun düşmesi anlamına geliyor. Bu kişilere de Ziraat Bankası kredi sağlamıyor.

Ziraat Bankası Kredileri İçin Kaç Ay Vade Yapıyor?

Ziraat Bankası kredi vade sayısı hangi kredinin kullanılacağına göre değişiyor. Ziraat Bankası müşterilerine uygun ödeme seçenekleri sunuyor. Kişilerin bütçelerine uygun ödeme planının oluşturulabilmesi Ziraat Bankası’nın kredi için en çok başvurulan adreslerden birisi halinde getiriyor. Ziraat Bankası tüketici kredileri için 60 aya kadar vade imkanı tanıyor. Taşıt kredisi için de yine banka 60 ay vade yapabiliyor. Konut kredisinde ise sunulan vade sayısı bunlardan çok daha fazladır. Konut kredisi için Ziraat Bankası’na başvuran kişiler 180 ay vade ile kredilerini alabiliyor.

Ziraat Bankası Kredilerinin Faiz Oranları Nedir?

Ziraat Bankası kredileri faiz oranları diğer pek çok bankaya göre çok daha düşüktür. Ziraat Bankası devlet bankası olmasından da dolayı krediler için çok düşük faiz uyguluyor. Özellikle son dönemde yapılan faiz indirimleri ile Ziraat Bankası kredileri çok daha cazip hale geldi. Ziraat Bankası yeni ev almak için kredi çeken müşterilerine yalnızca %0,99 oranında faiz uyguluyor. Taşıt kredisinde ise vade sayısı %1,43’tür. Ziraat Bankası tüketici krediler için de düşük faiz uyguluyor. Bu kredilerin de faiz oranı %1,59’dur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP