DOLAR

16,1920

-0.96%
EURO

17,4658

-0.86%
ALTIN(gr)

964,40

-0,79%
BİST 100

%
Coinbase, BTC, BCH, ETH ve LTC’yi Destekleyen Bitpay Rakibini Geliştiriyor

Coinbase, BTC, BCH, ETH ve LTC’yi Destekleyen Bitpay Rakibini Geliştiriyor

Ticaret müşterileri, sistemin temel hizmetini geliştirmeye odaklanmak için Coinbase'i tercih etse de, borsa şimdi başka bir pazara genişlemekle meşgul. Coinbase Commerce, çevrimiçi mağazaların ödemeleri dört önde gelen kripto para birimlerinde yürütmesine yardımcı olmak için başlattı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:06
Coinbase, BTC, BCH, ETH ve LTC’yi Destekleyen Bitpay Rakibini Geliştiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

San Francisco merkezli blochchain borsası Coinbase, tüccarlar için çoklu kripto para birimlerini mal ve hizmetler için ödemeler olarak basitleştirmeyi amaçlayan yeni bir hizmet geliştirdi. Coinbase Commerce, her bir blok zincirdeki müşteri işlemlerini izleyerek, onaylayarak ve teyit ederek kripto para birimlerinin kabulünü kolaylaştırır. Ve şirket müşterilerinin yaptığı ödemelerin zincirle yapıldığını söylüyor.

Sessiz bir yumuşak lansman test döneminden sonra, Coinbase Commerce 14 Şubat Çarşamba günü tüm tüccarlar için küresel olarak kullanıma sunuldu. Artık her yerde bulunan çevrimiçi perakendeciler, madeni parayı (BTC), bitcoin nakit para (BCH), etereum (ETH) ve lito reklâm (LTC) ödemelerini kabul etmek için bu hizmeti kullanabilir. Tüccarların birden fazla kripto para birimini doğrudan bir kullanıcı tarafından kontrol edilen cüzdan içine almasını sağlar. Şirketin geliştirdiği daha önceki ticari araçların aksine, bu, barındırılan bir hizmet değil, yani perakendecilerin kendi dijital para birimlerini gerçek anlamda denetleyebilecekleri anlamına geliyor.

Coinbase Commerce‘in geliştiricileri, bir tüccarın ödeme akışına doğrudan entegre olabileceğini veya bir e-ticaret platformunda bir ödeme seçeneği olarak eklenebileceğini söylüyor. Tüccarlar yalnızca bir e-posta adresi ve bir telefonla kaydolabilir ve kripto ödemelerini kabul etmeye başlayabilir. Hizmet, halihazırda en büyük çok kanallı ticaret platformlarından biri olan Kanada merkezli Shopify (NYSE: SHOP) ile entegre olmuş ve toplam 45 milyar doları aşan toplam ticari mal hacmi ile 500.000’den fazla tüccar bulunuyor. Kripto paylaşımını tüccarlar için mümkün olduğunca kolay kabul etmek için bu tür platformlarla daha fazla entegrasyona aktif olarak katıldıklarını ekliyorlar.

Hizmet, bugün Bitpay’in gerçek bir rakibidir. Geçtiğimiz yıl Atlanta, Georgia’da bulunan dijital varlık servis sağlayıcısı, bir süre sektörde hakim bir oyuncu olmuş ancak geçen yıl 1 milyar doları aşan geliri olan Coinbase, ona meydan okumak için en iyi firma olabilir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP