Kendi İşini Kuracak Olan Herkese 45 Bin TL Hibe Desteği İŞKUR’dan

Kendi İşini Kuracak Olan Herkese 45 Bin TL Hibe Desteği İŞKUR’dan

Pandemi süreciyle beraber kendi işini kurmak isteyen vatandaşların sayısı inanılmaz arttı. Bu artış hibe desteği çağrısını da artırıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:07
Kendi İşini Kuracak Olan Herkese 45 Bin TL Hibe Desteği İŞKUR’dan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatandaş kendi işini kurarken sermaye yetersizliği yaşayabiliyor. Yaşanan sermaye yetersizliği vatandaşı devletten destek almak için devlete çağrı yapmaya itiyor. Devlet en sonunda bu ağrılara dayanamayarak İŞKUR ile anlaşmaya vardı. Buna göre İŞKUR aracılığıyla vatandaşa 45 bin TL’ye varan hibe destekleri verilmiş olacak. Verilecek hibe desteği vatandaştan geri istenmeyecek. Bundan dolayı dişe dokunur projesi olan her vatandaşın destek programına katılması önemseniyor. Projesi olan vatandaşlardan girişimcilik belgesi istenecek. Kişiler sadece oturdukları yerden proje yaparak hibe desteğine sahip olmayacak. Hibe desteğinin alınması için belli bir süre girişimcilik üzerine çalışmaların yapılmış olması gerekiyor. Girişimci olan, bunu belgelerle ispatlamış olan ve projesi olan her vatandaşa 45 bin TL ödenmiş olacak.

İş Yeri Olanlar Eleniyor

18 yaşından küçüklere hibe desteği vermeyeceğini açıklayan İŞKUR destekte yararlanılması için en az 18 yaşında olunması gerektiğinin altımı çizdi. Buna ek olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerektiğinin de altını çizdi. Bu defa mavi kartlı olunması durumu kurtarmadı. Doğrudan Türk vatandaşı olan herkes hibe desteğinden yararlanabilecek. Hibe desteğine başvuran vatandaşın eskiden hüküm giymiş olmaması da gerekiyor. Hükmü açıklanmayan ve daha sonraya bırakılan ya da beraat alan vatandaşlar bu destekten yararlanacak. Başvuru yapan kişilerin projelerinin olması istenecek ancak iş yerlerinin olmaması gerekiyor. İş yerlerine işletme de dahil olacak. Başvuran kişi projeyi nerede kuracaksa o yerde şikayet edecek şekilde destek projesine başvuru yapmalı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP