Borç Kapatma Kredisine İlişkin Yeni Gelişme Kimler Faydalanacak?
  • Finans 365
  • Kredi
  • Borç Kapatma Kredisine İlişkin Yeni Gelişme Kimler Faydalanacak?

Borç Kapatma Kredisine İlişkin Yeni Gelişme Kimler Faydalanacak?

Bankalar vatandaşı birçok yönden desteklemeye devam ediyor. Merkez Bankasının yaptığı son çağrı ile bankaların birçoğu faiz oranlarını indirdi. Ödeme planlarında ise esnemeye gitti. Ancak geçmişte var olan borçlar için bir çalışma yapılmamıştı. Yapılması yeni yeni konuşulan borç kapatma kredisi ile vatandaşlar borçlarını kısa amanda kapatabilecek. Tüm borçların tek çatı altında toplanması bekleniyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:07
Borç Kapatma Kredisine İlişkin Yeni Gelişme Kimler Faydalanacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aktif Bank öncülüğünde hazırlanması beklenen kredi kampanyası ile birçok vatandaş rahatlayacak. Edinilen bilgiye göre tüm borçlar tek bir çatı altında birleştirilip durum değerlendirilmesi yapılacak. Ardından kredi için başvuruların alınması bekleniyor. Başvuruların ardından ise hızlı şekilde ödemeler gerçekleştirilecek. Kredi kampanyasından sadece emeklilerin faydalanması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda ise kapsamın genişleyeceği düşünülüyor. Emekliler ise maaşlarını PTT’ye taşıdıkları taktirde bu fırsattan yararlanabilecek. PTT’den maaş alacak olan vatandaşlara ayrıca N Kolay Emeklilik Kredisinin de verilmesi planlanıyor.

Maaşların PTT’ye Geçirilmesi Gerekiyor

36 ay vade ile sunulacak olan bu kredi esnek ödeme seçenekleriyle ödemeleri kolaylaştıracak. Kredi detaylarını yakın tarihte paylaşacak olan bankadan, 10 bin TL kredi çekildiği taktirde %2.49 oranında faiz uygulanacak. Aylık ödenecek tutar 457 TL olarak planlandı. Ayrıca 52 TL de kredi tahsis ücretinin alınacağı konuşuluyor. Başvurular PTT üzerinden ve krediyi kim alacaksa onun başvurusu üzerine gerçekleşecek. PTT’ye maaşını taşıyacak olan emekliler taşıma işlemi bittikten sonra form doldurmaları gerekiyor. Formun sadece PTT’den verileceği ve tüm işlemlerin orada tamamlanması gerekmektedir. Kredi başvuru işlemi tamamlandıktan sonra krediler otomatik olarak hesaba yatırılmış olacak. Ardından kredi borçlarının kapatılması için gerekli adımların atılması gerekiyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP