DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Muş Olacak İddiası! Ekonomi Kulislerinde Konuşuluyor!
  • Finans 365
  • Finans
  • Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Muş Olacak İddiası! Ekonomi Kulislerinde Konuşuluyor!

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Muş Olacak İddiası! Ekonomi Kulislerinde Konuşuluyor!

Son günlerde yeni açıklanacak kabinede Hazine ve Maliye Bakanlığı için Mehmet Şimşek’in görevlendirileceği yönündeki söylentilerin aksine Mehmet Muş ismi ekonomi kulislerinde sıkça konuşulmaya başladı. Mehmet Muş kimdir? Hazine ve Maliye Bakanlığı için ekonomi çevreleri hangi ismi istiyor?

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:09
Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Muş Olacak İddiası! Ekonomi Kulislerinde Konuşuluyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kabinede revizyona gidileceği haberi ile birlikte Mehmet Şimşek’in Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve getirileceği beklentisi, ekonomi çevrelerinde heyecana sebep olmuştu. Daha önce Berat Albayrak’ın yeniden göreve geleceği söylentisi yayılmış ve bu söylentiye piyasalar negatif cevap vermişti. Son olarak sıkça ekonomi kulislerinde bakanlık için adı zikredilmeye başlayan Mehmet Muş ismine piyasaların nasıl tepki vereceği ise merak konusu.

Mehmet Muş Kimdir?

1 Mayıs 1982 Sürmene / Trabzon doğumludur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 24.,25. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için ABD’ye gitmiştir. Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’den İstanbul Milletvekili olarak seçildi. TBMM’ de Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptı. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bulundu. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcılığı görevine atanmasından sonra, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden AK Parti MKYK üyeliğine seçilmiştir.

Mehmet Muş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ekonomi Çevreleri Hazine ve Maliye Bakanlığı İçin Hangi İsmi İstiyor?

İş dünyası Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Türkiye’nin ekonomik sorunlarını bilen ve bu sorunlara reformist şekilde çözüm üretebilecek tecrübeli bir ismin getirilmesinden yana görüş belirtiyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP