DOLAR

16,0912

0%
EURO

17,3057

0.01%
ALTIN(gr)

964,87

-0,04%
BİST 100

%
Elektrik ve Doğalgaz’da Zammın Geri Çekilmesi Çağrısı

Elektrik ve Doğalgaz’da Zammın Geri Çekilmesi Çağrısı

Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, dolar kurunun 7.20 olduğu sıralar yapılan zam hakkında açıklama yaptı. Konu ile ilgili detayla haberimizde...

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:10
Elektrik ve Doğalgaz’da Zammın Geri Çekilmesi Çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birçok sektörden yüzde 10 indirim haberleri gelirken, dolar kurunun yüzde 50 arttığı dönemde ürün fiyatını yüzde 150 artıranlar ise kampanyaya sessiz kaldı. Ayrıca birçok sektör yüzde 10 indirim kampanyası başlatırken, vatandaşlar “Yetmez. Zam yüzde 150, indirim yüzde 10” diye tepki gösterdiler. Bunun yanı sıra fırıncısından sanayicisine kadar her alandaki üretici de maliyet artışlarının altından kalkmakta zorlandıklarını belirttiler.

Bunun yanı sıra üreticinin çağrısını haklı bulan Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, sanayicinin en büyük gider kalemi olan enerjide indirim yapılmasının, enflasyonla mücadeleye en büyük desteği devletin verebileceğini belirtti.

ÜÇ AYDA 29,5 ZAM

Elektrik fiyatına sadece son üç ayda yüzde 29,5 zam geldiğini hatırlatan Başkan Ağaoğlu “Devlet, doğalgaz ve elektrik zamlarından en az birinin geri alınmasınını sağlayarak üreticiye en büyük desteği verecektir.Enflasyonla savaşta işaret fişeği bu indirim olacaktır. Çünkü sanayicinin elektrik faturası yılbaşına göre yüzde 135’e varan oranlarda arttı” ifadelerini vurguladı.

TBM Başkanı Ağaoğlu, dolar kurunun 7 liraya çıktığı dönemde kurun 7,5 lira olacağını hesaplayarak olmayan değere göre zam yapanların “Ne yapalım, dolar arttı” dediğini, fakat 6 liranın altına düştüğünde hiç seslerinin çıkmadığını bildirdi. Başkan Ağaoğlu “Adam tarladan çıkan mahsulle bir şey üretiyor, dolar çıktı diye fiyatını 5 liradan 12 liraya çıkarıyor, şimdi yüzde 10 indirim mi yapacak? Alsın başına çalsın o indirimi. Zaten vatandaş her şeyin farkında. Şikayet ediyor, itiraz ediyor. Türkiye’ye vurulmak istenen ekonomik darbeye hizmet edenleri de ‘fırsatçı ve vurguncu’ olarak damgalıyor” ifadelerini vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Önemli gelişmelerden ve son dakika haberlerinden anlık bildirim almak için uygulmamızı indirin:

Android Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

İOS Mobil Uygulamamızı indirmek için TIKLAYIN.

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP