DOLAR

16,0762

0%
EURO

17,3187

-0.15%
ALTIN(gr)

965,99

0,07%
BİST 100

%
Zabıta Olmak İsteyenler İçin Alımlar Başladı

Zabıta Olmak İsteyenler İçin Alımlar Başladı

Kamuda istihdam olmanın yollarını arayanlar için İŞKUR yeni kadrolarla beraber ilan yayınladı. Başta zabıta olmak üzere, kamuda diğer kadrolarda memur olmak artık mümkün. 4000 TL’ye kadar maaş ile işe başlayacak olan kişiler başvuru sürecini takip etmeye başladı. Yılbaşına kadar en az 6 farklı ilanın açılması bekleniyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:14
Zabıta Olmak İsteyenler İçin Alımlar Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR farklı ilan ve kadrolarla vatandaşları iş sahibi yapmaya devam ediyor. Kadrolarda yığılma olmamasını amaçlayan İŞKUR bu sayede sektörde yaşanacak olası yığılmaların önüne geçmeye çalışıyor. Farklı kamu kurum ve kuruluşları için gerekli temel şartlar oluşturulurken her kurum için farklı şartların da düzenlenmesi bekleniyor. Bakanlıkların belli alanları, belediyelerde alımların yoğun olması bekleniyor. İlanlar açıldıktan sonra tüm şartların da listeleneceği sitede ilanların ilgili yerlerindeözel şartların da yazılacağı belirtildi. İş başvurusu esnasında ilgili kadroların en çok takip edeceği şart olarak görevlerin vaktinde ve eksiksiz yapılmasına gösterilen hassasiyet olacağının altı çizildi.

Türk Ceza Kanununa Bağlı Kalınarak İşlem Yapılacak

Başvuru yapacak erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da meslek esnasında askerlikten kaynaklı bir sıkıntının çıkmayacağına emin olunması gerekiyor. Gerekirse askerlik şubesi ile iletişime geçilerek olası karmaşanın önüne geçilebilir. Yedek sınıflarında olmama ya da askerlikte erteleme gibi opsiyonlarının değerlendirilmemiş olması isteniyor. Kamu görevlisi olunacağından kamu görevlerine halel getiren her türlü suçtan uzak durulmuş olmasına bakılacak. Buna göre rüşvet, irtikap, görevi kötüye kullanma gibi suçlara girişilmemiş olması gerekiyor. Ayrıca doğrudan bu suçları işlemek yerine dolaylı fail olmak ya da iştirak etmekte başvuruları yakacaken önemli veri olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP