Her Ay 500 TL Ödeme! Başvurun Siz De Faydalanın

Her Ay 500 TL Ödeme! Başvurun Siz De Faydalanın

Devlet, vatandaşlar için birçok maddi destek projesine imza atmakta. Tüm annelere her ay 500 liralık ödeme yapılacak, kimler yararlanabilir? Nasıl başvurulur? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:15
Her Ay 500 TL Ödeme! Başvurun Siz De Faydalanın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet vatandaşların ekonomisini rahatlatmak için maddi destek projeleri yapmakta, yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbir döneminde vatandaş maddi olarak sıkıştı, devlet vatandaşlara destek sağlayacak birçok maddi destek projesine imza attı. Annelere her ay 500 liralık ödeme yapılacak bu proje hakkında merak edilen birçok soru bulunmakta, sorularınızın cevapları haberimizde! Devlet çalışan/çalışmayan tüm annelere destek olacak projeler yayınlamıştır. Vatandaşlar arasında pek duyulmamış süt parası yani bir diğer adıyla emzirme parası anneleri ve anne adaylarını kapsamaktadır. Süt parasından kimler yararlanabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Nasıl Başvurulur?

2015 yılından bu yana yeni doğum yapan annelere süt parası adı altında maddi destek verilmektedir fakat bu fırsattan yararlanabilmek için SGK’li olmalısınız. SGK’li olmayıp eşi SGK’li olanlar da başvurabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, şartları karşılayan her kadın süt parası hakkını kazanmış olur. 2015 yılından beri 4C sigortalı olanlar ya da eşi olanlar süt parası hakkından yararlanabilirler. Süt parası desteğinden faydalanabilmeniz için çocuğunuzun 5 yaşını doldurmamış olması gerekmekte ayrıca kimliklerin fotokopisi gerekmekte. Şartları karşılayan vatandaşlar başvurmaları sonucunda en yakın PTT ya da Ziraat Bankasından süt parasını alabilirler.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP