DOLAR

18,0867

0%
EURO

18,2555

-0.17%
ALTIN(gr)

1.019,00

-0,22%
BİST 100

%
Zamlı Maaşlara Yönelik Açıklama Sonunda Geldi İşte O Haber

Zamlı Maaşlara Yönelik Açıklama Sonunda Geldi İşte O Haber

Yeni yılın gelmesine az bir zaman kala emekliler zamlı maaş haberlerini dört gözle bekliyor. SSK’lı emeklilerle BağKur’lu emeklilerin farklı tarihlerde alması planlanırken detaylar kesin olarak netleşmedi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:16
Zamlı Maaşlara Yönelik Açıklama Sonunda Geldi İşte O Haber
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enflasyonun açıklanmasıyla beraber gözler ilgili makamlara çevrildi. Zam oranının kesin belirleyicilerinden olan enflasyon değerleri hakkında bir yorumdahenüz bulunulmadı. Edinilen bilgiye göre bu rakamlarla beraber ÜFE TÜFE gibi değerlere de bakılacak. Kamuoyu ile paylaşılmayan rakamlarda tahmini enflasyona göre planlama yapıldığı tahmin ediliyor. Enflasyon beklentilerin üstüne çıktığında fark maaşlara yansıtılacak. Zam üzerine ek ödeme almak da mümkün. Maaşların zamlı verildiği tarihlerle enflasyon farkının belli olduğu tarihler denk gelmezse ek ödeme yoluna gidilecek. %1.49 olarak belirlenen ek ödeme binlerce emeklinin yüzünü güldürücek.Toplu sözleşmeler biraraya gelecek olan yetkililer bu senaryolar üstünde çalışıyor.

Dul ve Yetimlerde Zamdan Yararlanacak

2 milyon 274 bin 975 kişinin 288 bin 542 lira 74 kuruş ödeme yapılacağı planlamalar arasında. Ancak son sözü enflasyon rakamları ve vatandaşın alım gücü söyleyecek. Devlet özellikle pandemi döneminde emeklilerin yaşam standartını yükseltecek atılımlarda bulunuyor. Zamların bu denli hızlı şekilde sonuçlandırılmasının da sebebi bu. Ayrıca iş kapılarının da kapandığı bu dönemde ek iş yapan emeklilerde hayli mağdur oldu. Bu mağduriyetin önüne geçmek adına enflasyon değerleri ve diğer parametreler ciddi olarak masaya yatırılıyor. Dul ve yetimler için de projeler masada. Aynı zamanda bu kesimin de yararlanması bekleniyor. Tahsis numarasının son rakamına göre maaş alması beklenen emeklilerin BağKur’lu ve SSK’lılar için ayrı sistemleri olduğu da belirtildi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP