DOLAR

17,9445

0.02%
EURO

18,5575

0.04%
ALTIN(gr)

1.032,50

0,02%
BİST 100

%
2 Yaşından Küçük Çocuklara Aylık Ödeme Geliyor Açıklama En Yetkili Ağızdan Geldi
  • Finans 365
  • Finans
  • 2 Yaşından Küçük Çocuklara Aylık Ödeme Geliyor Açıklama En Yetkili Ağızdan Geldi

2 Yaşından Küçük Çocuklara Aylık Ödeme Geliyor Açıklama En Yetkili Ağızdan Geldi

Devlet doğum ödemesinin kapsamını genişletmeye karar verdiğini duyurdu. Buna göre vatandaşlar 150 TL ödeme alacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:16
2 Yaşından Küçük Çocuklara Aylık Ödeme Geliyor Açıklama En Yetkili Ağızdan Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılacak başvuruya göre vatandaşlar 2 yaşlarına gelmemiş çocuklar için başvuruda bulunabilecek. Bu çocuklar için devlet PTT aracılığıyla ödeme gerçekleştirecek. Ödemelerin toplamda 150 TL olması bekleniyor. İlerleyengünlerde memurlar için yapılacak toplu görüşmelerde zam oranlarınıaçıklanmasıbekleniyor. Açıklanacak zam oranlarına göre destek ödemeleri de zam yapılması bekleniyor. Yapılacak zam miktarının tam belirlenmemesivatandaşların canını sıkarken ödemelerin sabit değerde de olsa yapılması bir nebzede olsa vatandaşlar sevindiriyor. Ödemelerinalınması için annenin veya babanın SGK’lı olması yeterli olacak. SGK’lı olarak ebeveynin ikiside çalışabilir. Ancak minimum şekilde anne veya baba SGK’lı olmak zorunda. Ödemelerinbaşvurularından sonra en geç 1 ay içinde başlaması planlanıyor.

Ödemeler 2 Yaşına Kadar Devam Edecek

Başvuru için belirlenen tek şart çocukların yaşı ve SGK ödemesi olmadı. Buna ek olarak annenin ve babanın da Türk vatandaşı olması gerekiyor. Buna ek olarak hem annenin ehm babanın Türk Vatandaşı olması gerekiyor. Tüm bu şartları sağlayan vatandaşlarınbaşvuruları Nüfus Müdürlüklerince alınıp işleme konulacak. Başvurular çocuklar 2 yaşına gelmeden yapılmalıdır. Çocuklar 2 yaşına gelene kadar ödemeler devam edecek. Pandemi dolayısıyla mağdur olan binlerce aile bu ödem ile az da olsa rahatlayacak. İşsiz kalan vatandaşların çoğunun aile olması ve ailelerde çocukların da bulunması devleti harekete geçirmeye yetti. Bu bağlamda hızlı şekilde aksiyon alan devlet 150 TL ödeme yapmayı planlıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP