DOLAR

16,3577

-0.06%
EURO

17,5635

0.35%
ALTIN(gr)

973,60

-0,10%
BİST 100

%
Sigaraya Yeni Zam Geliyor mu? (5 TL Ek Zam Mı Yapılacak)

Sigaraya Yeni Zam Geliyor mu? (5 TL Ek Zam Mı Yapılacak)

Sigaraya yeni zam mı geliyor? Son zamdan sonra bir zam daha mı yapılacak? Son zamanlarda fısıltı yoluyla yayılan iddiaların doğrusu ne?

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:16
Sigaraya Yeni Zam Geliyor mu? (5 TL Ek Zam Mı Yapılacak)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son sigara zamlarının üzerine sigaraya bir zam daha geleceği haberleri sosyal medya platformlarında ve kimi internet sitelerinde dile getirilir oldu. Bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu?

Sigaraya 5 TL zam daha geleceği iddiaları üzerine on binlerce vatandaş sosyal medyada paylaşımda bulundu. Zam iddiaları üzerine sosyal medyada paylaşımda bulunan kullanıcılar tepki gösterdi. Bu tepkiler sonrası Twitter’da “sigaraya 5” başlığı kısa sürede Türkiye gündeminde üst sıralara tırmandı. Resmi açıklama geldi.

Sigaraya zam yapıldığı iddialarına ilişkin British American Tobacco (BAT) Türkiye’den açıklama yapıldı.

British American Tobacco (BAT) Türkiye’den yapılan açıklamada, “Bugün bazı sosyal medya hesaplarından British American Tobacco Türkiye ürünlerine zam yapılacağı şeklinde verilen haberler ve sözde zamlı fiyat listeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuzun ürünlerine yönelik aldığı bir zam kararı yoktur.

Gerçek olmayan ve kurgulanmış görseller ile servis edilen, ne amaçla yapıldığını anlayamadığımız bu tür haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı

Bu tür söylentileri resmi kaynaktan teyid etmeden inanmamak gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP