Tüm Fırsatlar Tek Kredi Kampanyasında Toplandı Açıklanan Detaylar Milleti Banklara Koşturdu
  • Finans 365
  • Kredi
  • Tüm Fırsatlar Tek Kredi Kampanyasında Toplandı Açıklanan Detaylar Milleti Banklara Koşturdu

Tüm Fırsatlar Tek Kredi Kampanyasında Toplandı Açıklanan Detaylar Milleti Banklara Koşturdu

Yapılan açıklama göre yüksek kredi limitleri ile kredi verecek olan bankalar pandemi sebebiyle birçok fırsatı kredi kampanyasına dahil etti. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:17
Tüm Fırsatlar Tek Kredi Kampanyasında Toplandı Açıklanan Detaylar Milleti Banklara Koşturdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edinilen bilgiye göre birçok banka bu kampanya için ortak imza verdi. Kamu bankaların tamamı ve özel bankaların birçoğu bu kampanyayı vatandaşa ulaştırmak için başvuru alacak. Kampanya dahilinde 18 yaşından büyük vatandaşlara da kredi verilmesi öngörülüyor. Bankalar genellikle 18 yaşında büyük çocuklara kredi verilmesini tasvip etmiyor. Sebebi ise hukuki olmamakla beraber daha maddi sebeplerle dayanıyor. Bu yaşta bir vatandaşın düzenli gelirinin olmayışı fikri vatandaşlara kredi imkanı verilirken çok belirleyici. Bundan sebep 18 yaşından büyük gençlere kredi verilmiyordu. Alınan yeni kararla beraber bu kampanyadan ile 18 yaşına gelen ve 18 yaşından büyük olan vatandaşlara anında kredi verilecek. Önemli olan gelir belgesi de bu krediyi ödeyeceğine dair teminat oluşturmuş olsun.

Her Banka SMS’i Kabul Etmeyecek

ALO Kredi Destek Hattıyla başvuru oluşturmak mümkün olacak. Yeni dönemde vatandaşı üzerinden işlem yapacak olan bankalar her şekilde kredi başvurusu alabilecek. Online işlem yapmak isteyen vatandaşlar mobil bankacılık ve internet bankacılığı yapacakken yüz yüze başvuru yapıp bankalarda danışmanlık almak isteyenler içinse bankaları mesai saatlerine kadar açık bırakacak. SMS ile başvuru her banka için değil ama bazı bankalar için mümkün olacak. 2.500 TL ile 30 bin TL arasında kredi alacak olan vatandaşlara bir sürpriz daha yapıldı. Buna göre 3 ay boyunca geri ödeme almayacak olan bankalar 36 aya varan taksit seçenekleriyle ödeme planı oluşturacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP