Dolar 2 TL Birden Düşecek Diye Açıkladı ve Dev Kurum Dolarda Satışa Geçti!
  • Finans 365
  • Döviz
  • Dolar 2 TL Birden Düşecek Diye Açıkladı ve Dev Kurum Dolarda Satışa Geçti!

Dolar 2 TL Birden Düşecek Diye Açıkladı ve Dev Kurum Dolarda Satışa Geçti!

JP Morgan'dan dolar sevenleri üzen açıklama. Hükümetin döviz önlemleri öncesi doların TL karşısında sergilediği yükseliş soğuk duş etkisi yaratmıştı. Dünyanın önemli yatırım firmalarından olan kurumdan şaşırtan fiyat hedefi geldi. Kurum dolar kurunda düşüş beklentisi olduğunu ve bu yönde pozisyon aldığını açıkladı. İşte detaylar...

ABONE OL
21 Şubat 2022 15:22
Dolar 2 TL Birden Düşecek Diye Açıkladı ve Dev Kurum Dolarda Satışa Geçti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası finans kuruluşları arasında önemli bir yere sahip olan JP Morgan’ dan yeni dolar / tl kur tahmini geldi. Dolar kur tahmini açıklayan kurumlar arasına JP Morgan’da katıldı. Hem de öyle bir açıklama geldi ki dolar yatırımı yapmış olanlar şok oldu. Yapılan açıklamaya göre dolar 2 TL birden düşebilir!

İşte JP Morgan’ın dolar ile ilgili yapmış olduğu açıklama ve detaylar

JPMorgan, döviz stratejisi raporunda “dolar sat TL al” tavsiyesinde bulundu.

JPMorgan’ın küresel Döviz stratejisi raporunda teknik analize dayalı “dolar sat TL al” tavsiyesi yer aldı. Raporda, kurda “Son iki haftadır açık bir şekilde yukarı yönlü ivme kaybı gözlemlendiği” belirtildi.

Dolar

dolar

Raporda, kurda önemli ölçüde geri çekilme riski olduğu ve bu geri çekilme için kritik önemdeki ilk Fibonacci desteği olan 13.1890’ın kırılması gerektiği ifade edilirken, böyle bir kırılmanın daha geniş çaplı bir geri çekilmeyi getirebileceği belirtildi.

Kurumun strateji notunda “Biz 12.7800 ve 11.5000 hedefiyle, 14.5500 ‘zararı durdur’ seviyesiyle 13.64’ten 1 birim sattık.” dendi.

jp morgan

jp morgan

Dolar/TL ‘de aşağı yönde hareket

Cuma günü 13.5699 ile 13.6455 arasında işlem görmesinin ardından günü 13.6400’den tamamlayan dolar/TL kuru, pazartesi yani bugün eksi yatay seyir sergiliyor.

Kur TSİ 14:29’de (-0.1179%) düşüşle 13.6240 fiyattan işlem görüyor.

Doların 11.50 seviyesine düşüp düşmeyeceği şimdi merakla takip edilecek. Dev kurum JP Morgan’ın dolar tahmininin orta vade de çıkıp çıkmayacağını ekonomi çevreleri ilgi ile takip edecek.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)


HIZLI YORUM YAP