DOLAR

18,6463

0.03%
EURO

19,6166

-0.01%
ALTIN(gr)

1.068,22

-0,23%
BİST 100

%
43 Bin TL Ödemeyi Duyan Başvuru Ekranına Koştu Son Gün Ne Zaman?
  • Finans 365
  • Finans
  • 43 Bin TL Ödemeyi Duyan Başvuru Ekranına Koştu Son Gün Ne Zaman?

43 Bin TL Ödemeyi Duyan Başvuru Ekranına Koştu Son Gün Ne Zaman?

Yeni evlenecek olan çiftler uzun zamandır bu desteği bekliyordu. Hem konut hem çeyiz ödemlerine hemen başlanacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:18
43 Bin TL Ödemeyi Duyan Başvuru Ekranına Koştu Son Gün Ne Zaman?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ödemelerin kademeli şekilde yapılması planlanıyor. İlk etapta 12 bin TL çeyiz ödemesi yapılacak. Yapılan çeyiz ödemesi sayesinde genç kızlar evlerinde eksik parça bırakmamış olacak. Özellikle beyaz eşya ve elektronik eşyalara kullanılması için verilecek ödemede kefil, teminat istenmeyecek. 31 milyar TL ise ev alınması esnasında verilmiş olacak. Genel olarak hayat pahalılığının artması vatandaşları panikletiyor. Evlenme hazırlığında olan gençler masrafların altından nasıl kalkacaklarını kara kara düşünüyordu. Devlet gençlerin sesine kulak vererek yeni evlenecek çiftlere toplam 43 bin TL ödeme yapacak. Daha önceden çeyiz ve konut hesabı açanlar şanslı sayılacak. Çünkü o hesaplar ne kadar uzun süreli kullanıldıysa yapılacak ödemeler o kadar artacak.

Banka Hesabının Aktifliği Önemli

Artış oranları da %9.11 olarak planlandı. Özellikle ev alacak olan vatandaşların ödeme tutarı daha fazla artışa şahit olacak. Çeyiz hesabı içinse mevcut banka hesabı 3 ila 5 yıldan beri aktif şekilde kullanılıyorsa ve 27 yaşından önce evlenmek gibi bir durum söz konusu ise o zaman verilmesi planlanan 11 bin TL 12 bin TL’ye çıkartılacak. Aynı durum konut hesapları için de geçerli olacak. 3 ila 5 yıl arasında hesabı aktif şekilde kullanan vatandaşlara 31 bin 149 TL ödeme yapılmış olacak. Başvuru esnasında oranları detaylı şekilde öğrenmeniz mümkün olacak. Konut ödemesi için çiftler ayrı ayrı başvurabilir. Ancak hesaplarında bu noktada ayrılması gerekecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP